Naslovna Ključne reči ѕвезда

Ključna reč: ѕвезда

Ни еден од пријателите на познатиот актер не се огласи откако...

Метју Пери, американскиот актер најпознат по улогата на Чендлер Бинг во популарната ТВ серија „Пријатели“, почина на 54 години. Актерот бил пронајден мртов во неговиот...

Откриена тајната на Драгана Мирковиќ, без ова нешто не се качува...

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ доминира на јавната сцена веќе четири децении. Иако многумина на почетокот од кариерата и се потсмеваа на изгледот, таа сега е...

По долги години, тој ја остави Лепа Брена па се огласи...

Несомнено, Лепа Брена е една од најпопуларните и најдобрите пејачки на овие простори. Таа ретко знае во јавност да го пофали својот сопруг Боба,...

Ова го може само тој – „хаос“ на концертот на Чола...

Здравко Чолиќ на 30 мај годинава наполни 72 години, верувале или не. Во едно интервју, тој има зборувано за жените кои го сочинуваат најголемиот дел...

Ќерката на Чола -Уна го стори ова, а Здравко не беше...

Ќерките на Здравко Чолиќ, кои пејачот успеа да ги чува од љубопитните погледи, додека не навлегоа во тинејџерските години и не се претставија пред...

Тамара Тодевска скршена од болка, почина нејзин близок човек

Тамара Тодевска е една од најактивните пејачки на социјалните мрежи, па често знае во кратките приказни на „Инстаграм“ да сподели некоја секојдневна активност. Тодевска своето...

Кочани полуде по Елена Ристеска, еве со што нашата пејачка се...

Елена ристеска, нашата музичка ѕвезда во една прилика искрено кажа кој ѝ е најголема поддршка во животот. – Покрај тоа што мојот двигател во животот...

Здравко Чолиќ бил во Скопје, еве со кој наш познат пејач...

Здравко Чолиќ на 30 мај верувале или не полни 72 години. Во едно интервју, тој сега зборуваше за жените кои го сочинуваат најголемиот дел...

Си личат ли Лепа Брена и сестра ѝ, живеат далеку а...

Пред извесно време, Лепа Брена беше на одмор во Дубаи, а како и секогаш, пејачката ја користеше можноста да ги сподели своите импресии со...

Ваква е Каролина Гочева кога не е пред камерите, искрено откри...

Нашата музичка ѕвезда Каролина Гочева, во една прилика раскажала приказна за мајка и за сестра сѝ и за тоа дека тие често одат на...

Ex-YU