Naslovna Ključne reči Sвезде Гранда

Ključna reč: Sвезде Гранда

Цеца за првпат проговори низ што сѐ поминала, пред да го...

Цеца Ражнатовиќ во една прилика прозборела за својот упкоен сопруг, Жељко Ражњатовиќ- Аркан. „Се сеќавам на сите негови совети, а ги имаше многу. Ме...

Kумата на Цеца, Вики објави фотографија во бикини, позгодна е и...

Пријателството помеѓу Вики Миљковиќ и Цеца Ражнатовиќ започна преку нивните родители кои биле семејни пријатели, а естрадните ѕвезди и денес се неразделни. Како што еднаш...

Ленче Кукиќ искрено раскажа зошто дома и било како на гости-...

Познато е дека Ленче Кукиќ и Горан Кукиќ се едни од најпознатите парови на нашата фолк сцена и дека ги знаат и надвор од...

Марија Шерифовиќ лута во одбрана на Ѓуришиќ: Вакво нешто нема нигде...

Популарната српска пејачка и членка на жирито на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“, Снежана Ѓуришиќ, минатата недела се најде во центарот на медиумските наслови ширум...

ДРАМА на снимањето на ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: На пејачката одеднаш Ѝ...

„Ѕвездите на Гранд“ е без сомнение, најпопуларното шоу на Балканот. Шоуто го пратат и Балканците кои живеат во дијаспората, Австралија, Америка, западна Европа... „Sвезде Гранда“...

Не ѝ е лесно на Цеца, се пожали дека нема што...

За првпат по раскинувањето на романсата помеѓу Цеца и угостителот Богдан Срејовиќ на социјалните мрежи ја покажа својата нова девојка. Имено, Богдан на својот Инстаграм...

Карлеуша дебело заработува од една работа која ја прави, за жените...

Иако Карлеуша јавно призна дека во семејната вила во која живеат таа и Душко со ќерките, мама и тато не функционираат, и двајцата се...

Потресна исповед на Дарко Лазиќ, повеќе не зборува за жени, за...

Фолкерот Дарко Лазиќ, како што на големо се шпекулира, во последно време ретко ја посетува мајка си Бранка, иако не живее далеку од него. Неодамна...

Тања Савиќ си нов фати дечко – бизнисмен од Смедерево: Бившиот...

Тања Савиќ неодамна стави крај на врската со градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ и откри зошто повеќе не се заедно. Имено, пејачката на самиот...

Саша Поповиќ откри нешто кој ретко кој знаеше – Марија Шерифовиќ...

Марија Шерифовиќ важи за една од најдобрите пејачки во регионот која благодарение на својот вокал ги полни сите сали каде и се појави. Марија Шерифовиќ...

Ex-YU

Се огласи и Цеца по загубата на Вања Ѓорчевска, еве што...

Светлана Ражнатовиќ или попозната како Цеца е една од најголемите балкански музички ѕвезди. Фановите постојано сакаат да го следат и нејзиниот приватен живот, тема...