Naslovna Ključne reči србија

Ključna reč: србија

Големи новости во семејството на Ацо Пејовиќ, еве што се случи

На самиот почеток на својата кариера, Ацо беше споредуван со легендата на народната музика, Тома Здравковиќ, а потоа популарниот пејач ги испеа песните во...

Драстични промени во животот на Тијана Дапчевиќ, пејачката ја откри вистината

Популарната пејачка Тијана Дапчевиќ неодамна зборуваше пред камерите на ТВ РЕД, односно емисијата Whatzuuuup, преку која откри како ослабела 15 килограми за неколку месеци! Имено,...

Имало тепачка- Бајага ја отвори душата за она што му се...

За Бајага се знае многу како познат музичар од Екс Југославија, а тој бил во Скопје зашто ќе пее на 9 декември на концерт. И...

Пожар во станот на популарната пејачка- сѐ е црно, ништо не...

Популарната пејачка сака да ги споделува настаните од нејзиниот живот со своите следбеници на социјалните мрежи. Овој пат, Теодора Џехверовиќ во видеото кое го објави...

Мајка ѝ ја напушти како дете, сама се грижеше за татко...

Да беше жива, Мерима Његомир во септември ќе го прославеше својот 70-ти роденден. Но судбината така сакала и во ноември наместо роденден, нејзиното семејство...

Лепа Брена искрено раскажа зошто плачела за Прија, и што мисли...

Лепа Брена го кажа своето мислење за успехот што Александра Пријовиќ го постигнува последниве месеци, а младата пејачка ја спореди со себеси од почетокот...

Почина во голема сиромаштија, соседите ја открија вистината на еден од...

Учесникот на реалните програми „Големиот брат“ и „Фарма“ Радиша Миљковиќ, попознат како Радашин, почина неодамна во родното село Љуптен кај Алексинац. Тој привлече големо внимание...

Долна облека вредна повеќе стотици евра, еве колку се потроши Карлеуша...

Пејачката Јелена Карлеуша секогаш носи парчиња од најпрестижните модни куќи. Таков беше случајот и претходниот викенд во Лесковац, кога Карлеуша ги донесе најновите модели на...

Лидија Вукиќевиќ во ептен лежерно домашно издание, олку провокативна никогаш не...

Лидија Вукиќевиќ е во седмата деценија од животот, а на нејзиниот физички изглед можат да и позавидат и нејзините многу помлади колешки. Лидија Вукичевиќ е...

Откриена тајната на Драгана Мирковиќ, без ова нешто не се качува...

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ доминира на јавната сцена веќе четири децении. Иако многумина на почетокот од кариерата и се потсмеваа на изгледот, таа сега е...

Ex-YU