Naslovna Ključne reči пејач

Ključna reč: пејач

Познатиот пејач ја криеше жената речиси 20 години, а сега се...

Фолк-пејачот од Србија Џенан Лончаревиќ одлучил да стави точка на бракот, пренесуваат тамошните медиуми. Тој по долги години поминати заедно се разведува од сопругата Самира. Сопругата...

Еве што направи Јордан Митев во Белград и што кажа водителот...

Пејачот Јордан Митев по своето средно образование продолжил на факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот, „Музичка теорија и педагогија со народни инструменти”. Таму...

Еве како Јордан Митев се поврза со Драгана Мирковиќ, пејачот ги...

Пејачот Јордан Митев по своето средно образование продолжил на факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот, „Музичка теорија и педагогија со народни инструменти”. Таму...

Модерна и средена, како во цутот на младоста: Еве како сега...

Пејачот Даниел Кајмакоски е многу поврзан со својата мајка Ружа, иако не живеат заедно, таа е во Австрија, а тој сега живее во србија. Односот...

Еве што стори Драган Мијалковски за своето семејство и како изгледаат...

Музичката легенда Драган Мијалковски на 27. издание на „Златна бубамара на популарноста“, што се одржа на 22 февруари во арената „Борис Трајковски“ во Скопје,...

Имав сообраќајка, а таа се грижеше за мене во болница: Спасен...

Спасен Силјановски е еден од најпознатите и најпочитувани пејачи на македонсата новосоздадена и народна музика од помладата генерација. Тој одлично плива и во водителксите води,...

Спиевме во различни соби дома: Харис Џиновиќ откри детали за животот...

Пејачот Харис Џиновиќ неодамна се разведе од модната дизајнерка Мелина, со која има две деца, синот Кан и ќерката Џина. Харис сега уште еднаш проговори...

Ќерка му на Чолиќ се раскомоти во спа центар: Еве во...

Уна е многу активна на социјалната мрежа Инстаграм, а своите следбеници често ги изненадува со фотографии. Иако нејзиниот татко, една од најголемите ѕвезди од овие...

Синот на Мелина Џиновиќ е лут на мајка му- Харис ја...

Децата на Харис и Мелина Џиновиќ тешко се справија со разводот на нивните родители. Од веста дека Харис и Мелина Џиновиќ се разведуваат по повеќе...

Душко Георгиевски остана без родители како многу мал, а а оваа...

Еден од нашите најпознати фолк-пејачи е Душко Георгиевски. Тој со мерак ги има испеано песните: Рано е, Свири ми виолино, Само една песна, Простено...

Ex-YU

Не ми текнувало на маж: Јелена Спенџарска ја кажа вистинста за...

Јелена Спенџарска, популарната ТВ-водителка од „Канал 5“ и инфлуенсерка на социјалните мрежи, често знае да биде интересна за јавноста и за нејзините фанови. Сите кои...