Naslovna Ključne reči македонија

Ključna reč: македонија

Јордан Митев го покажа својот брат со важен повод, еве колку...

Нашиот фолк пејач Јордан Митев е роден на 13 август 1986 година во Радовиш. Потекнува и живее во Подареш. Основното образование го завршил во...

Ленче Кукиќ си ја отвори душата за сите неубави нешта кои...

Нашата позната фолк- пејачка Ленче Кукиќ дала интервју за порталот Музика 24, и таму раскажала дека верува во Дедо Мраз и дека има новогодишни...

Игор Џамабазов си замина од Скопје, се јави со ново видео...

Нашииот познат актер Игор Џамабзов секогаш има интересни изјави за медиумите, а еднаш на интересен напин објасни каде живее всушност. - Во Дојран живеам, а...

Здравко Чолиќ откри: Ме следеа, сѐ ми зедоа, ме уапсија и...

Пејачот Здравко Чолиќ еднаш заврши во притвор, за што подоцна детално зборуваше. Имено, во средината на осумдесеттите, како што истакна, решил да стане бизнисмен, а...

Еве што рече Илина при последната средба со Игор Џамабазов и...

Познато е дека Игор Џамбазов, нашиот познат актер и планинарката Илина Арсова не се веќе заедно, а тоа е затоа што како што рече...

Драстични промени во животот на Тијана Дапчевиќ, пејачката ја откри вистината

Популарната пејачка Тијана Дапчевиќ неодамна зборуваше пред камерите на ТВ РЕД, односно емисијата Whatzuuuup, преку која откри како ослабела 15 килограми за неколку месеци! Имено,...

Јордан Митев заврши со Австралија, вака ја напушти земјата каде што...

Пејачот Јордан Митев по своето средно образование продолжил на факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот, „Музичка теорија и педагогија со народни инструменти”. Таму...

Имало тепачка- Бајага ја отвори душата за она што му се...

За Бајага се знае многу како познат музичар од Екс Југославија, а тој бил во Скопје зашто ќе пее на 9 декември на концерт. И...

Татјана Стојановска искрено раскажа што и се случило како млада: Јас...

Познато е дека Татјана Стојановска е една од најубавите жени кај нас, што се однесува до познатите лица, а нашата позната презентерка била и...

Во ваков луксуз ужива Јордан Митев во Австралија, ич не му...

Пејачот Јордан Митев по своето средно образование продолжил на факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот, „Музичка теорија и педагогија со народни инструменти”. Таму...

Ex-YU

Еве на кое монденско место е Милена од Канал 5 и...

Водителката Милена Антовска- Станковска од Канал 5 е омилена кај гледачите и поради својата спонтаност пред Тв камерите. Ретки се личностите од естрадата кои може...