Naslovna Ključne reči Германија

Ključna reč: Германија

Викаат во Германија било куча – посо! Јас ќе ви кажам...

Балканскиот полуостров во глобала, последните две децении се празни. Луѓето заминуваат на печалба во прекуокеанските и западно - европските земји. Па така, во Бугарија...

Македонците кои живеат во Германија, но и оние од Америка и...

Голем проблем за Македонците кои живеат, особено во прекуокеанските земји, беше како летно време, за што пократко време да успеат да стигнат во татковината. За...

Додека јас црнчев во Германија, таа „ВАДЕЛА ОЧИ“ со друг! Ама...

Редовен читател ни испрати писмо, многу емотивно и љубовно, упатено кон неговата сопруга која после 15 години брак го оставила за друг. Овој напа-тен човек...

Добра вест за нашинците во Германија: Нова авионска линија која многумина...

Македонската дијаспора во Германија е голема и постојано е во пораст. Конекциите и врските за нашинците кои живеат таму, со матичната држава, се особено...

Најверојатно на оваа локација во Скопје ќе биде првиот Лидл маркет

Германскиот трговски синџир „Лидл“ ја регистрираше својата компанија во Македонија, а ќе биде управувана од бугарската филијала. Една од најголемите компании во малопродажбата во светот...

Сите сонувате да дојдете да работите во Германија, па еве накратко...

Последните десетина години, општ тренд на Балканот, не само во Македонија, е да се проба и да се отиде на работа надвор од границите,...

Снешка од Германија- Ќерка ми не знаеше ништо германски, сега ја...

На социјалните мрежи, Снешка Трајковска е позната по прекарот Ог-нените ѕве-рови на Дамјана. По речиси десет години живот во селото Петралица, кривопаланечко, ова семејство,...

Доктор Горан од Германија со тажно лице проговори за себе: Со...

Доктор Горан кој работи во Германија, важи за доста популарен доктор на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде секојдневно споделува искуство и дели совети. „Јас...

Ex-YU

Еве на кое монденско место е Милена од Канал 5 и...

Водителката Милена Антовска- Станковска од Канал 5 е омилена кај гледачите и поради својата спонтаност пред Тв камерите. Ретки се личностите од естрадата кои може...