Naslovna Ključne reči Bosna

Ključna reč: bosna

Јадев само леб со јогурт, и така штедев: Лепа Брена ја...

Лепа Брена, иако е многу голема ѕвезда, во една прилика, таа за себеси раскажа во што е многу лоша. „Јас сум многу лоша готвачка. Многу...

Американец нарачал хамбyргер во Македонија, па на светот му покажа што...

Одри и Хари се пар од Америка кои патуваат низ светот и ги информираат своите бројни следбеници на Фејсбук за нивните авантури. На нивниот...

Носев стара маица и искинати чевли, и децата ме плукаа и...

Српската пејачка Сека Алексиќ е мајка на двајца синови, поголемиот Јаков и помладиот Јован, кој го роди пред една годна. Дека Сека е навистина посветена...

Тажната приказна за родителите на познатиот Ју музичар: Мајка му кога...

Големиот Ју музичар Горан Бреговиќ во една прилика, ја сподели својата визија за војната во Југославија, и откри како се чувствувал тогаш и колку...

Фановите се загрижија за здравјето на пејачката Теа Таировиќ – кpалицата...

Пејачката, позната и како „кралица на бакшишите“, често е во центарот на вниманието на јавноста по својот настап бидејќи обично покажува премногу. За време на...

Како стигна фризерката Дијана да го стpижи Гадафи (ВИДЕО)

Животот понекогаш пишува неверојатни приказни, а за тоа,  жив доказ е убавата Србинка Дијана Стевановиќ, која од одлична фризерка стана одличен чувар на Гадафи.Но,...

Znala sam da je varao ženu – zadrugarka Anđela se otvorila,...

Posle mesec dana zabavljanja, Ana je ušla u rijaliti i bacila Zvezdanu i Andjelininu vezu u ha os. Đuričić je prokomentarisao novonastalu situaciju. Ana mi...

Теа Таировиќ му фрли око на фудбалер – пејачката проговори колку...

Познатата фолкерка Теа Таировиќ редовно носи кратки фустани, тесни топови и здолништа кои едвај го покриваат нејзиното тело. Пејачката, позната и како „кралица на бакшишите“,...

Uhvatio ju je kada je imala 16 godina i od straha...

Najpoznatiji jugoslovenski rok bend, Bijelo dugme, nastao je u Sarajevu 1973. godine, a interesantna je Ljubavna priča čuvenog jugoslovenskog pjevača. Uhvatio je djevojku kada je...

Ex-YU