Naslovna Ključne reči америка

Ključna reč: америка

Пејачката Тања Станковиќ се врати од Америка во Македонија, еве како...

Ја паметите ли пејачката Тања Станковиќ? Денска е Тања Станковиќ-Димовска, пејачка која уживаше статус на ѕвезда во златните времиња за домашната музика. Околу 15 години...

Вака денес живеат децата на Пепи Бафтировски, еве што им се...

Пепи Бафтировски беше еден од најпознатите фолк пејачи на македонската сцена. Се прослави со песната „Сине мој“ која ја снимаше на почетокот од деведесеттите...

Голема промена кај Илина Арсова, ваква не би ја препознале никогаш...

-Мојот животен стил што очигледно не се променил многу во последниве дваесет години. Сепак, студиите и работата доста побаруваат од мене, така што не...

Илина Арсова искрено ја кажа својата страна од тажната вистина

Повеќе од една година откако е во Америка на докторски студии, планинарката и ликовен уметник Илина Арсова вели дека полека се навикнува на животот...

Васил Гарванлиев откри: Официјално сум мажен, а еве што му рекла...

Пејачот Васил Гарванлиев, кој беше македонски евровизиски претставик, сега го живее својот со во Чикаг. Среќен е со Џејсон, американски невропсихолог. За ММС.мк тој...

Еве како прослави Водици Илина Арсова – сама скокна во студена...

Планинарката и ликовен уметник Илина Арсова вели дека полека се навикнува на животот во Тенеси. Илина на Универзитетот во Тенеси работи како професор на одделот...

Само што слета во Америка, ова му се случи на македонецот...

Ѕвездата на Гранд, Македонецот Александар Јосифовски е на турнеја во Америка, а доживеа многу емотивно искуство одејќи во Кливленд. Овој град важи за главен град...

Се огласи Илина Арсова за состојбата во Тенеси: Ова е природна...

Планинарката и ликовен уметник Илина Арсова вели дека полека се навикнува на животот во Тенеси. Илина на Универзитетот во Тенеси работи како професор на...

Ламбе искрено раскажа како навистина живеел во Америка и што се...

Ламбе Алабаковски е постојано актуелен во јавноста, откако пред две ипол години со семејството реши да се врати од Америка во Македонија. Гордиот преспанец сѐ...

Се огласи Васил Гарванлиев од Чикаго, и раскажа што навистина се...

Со својата мајка Јулијана како најголема поддршка, поп-пејачот Васил Гарванлиев настапи на фестивалот „Охрид фест- Охридски трубадури“, на интернационална вечер, како специјален гостин, минатата...

Ex-YU

Познатиот пејач ја криеше жената речиси 20 години, а сега се...

Фолк-пејачот од Србија Џенан Лончаревиќ одлучил да стави точка на бракот, пренесуваат тамошните медиуми. Тој по долги години поминати заедно се разведува од сопругата Самира. Сопругата...