Naslovna Аутори Objave od Ex-YU

Ex-YU

332 OBJAVE 0 KOMENTARA

Ина со совет до жените кои одат на стендап на Сашко...

Познатата Ина Многуфина, раскажа како си поминала на стендап кај еден од најпознатите наши актери, Сашко Коцев и им даде добар совет на жените...

Дали нешто претчувствувал? Ова е последната фотографија која ја објави Чендлер...

Доцна синоќа многубројните фанови ширум светот, беа шокирани од веста, дека почина омилениот актер од серијата „френдс“, Метју Пери. Актерот бил пронајден мртов во неговиот...

Мицкоски му одговори на Груевски: „Вистината е како шило, порано или...

По вчерашниот статус на поранешниот лидер на ВМРО, а сега бегалец во Будимпешта, Никола Груевски, во кој го повика актуелниот лидер на партијата, Христијан...

Никола Груевски: По моето заминување од Македонија, новото раководство на партијата...

Статус на Никола Груевски: 1.Од никого не сум побарал да бара амнестија за мене кај актуелниот претседател на Македонија Пендаровски; 2.Го повикувам претседателот на...

Фросина Ременски објави ВЛАШКИ рецепт: Еве како ајварот да ви потрае...

Сезона е на највкусниот деликатес, кој е неизбежен дел од секоја кујна во Македонија - незаменливиот АЈВАР. Професорката Фросина Ременски, која во последниот период...

Груевски Никола: Еве што требаше да има на местото на кое...

Статус на Никола Груевски: Исправка на грешка е спречување на многу поголема штета. „Деновиве се објави дека сопственикот на земјиштето од околу 700мкв на самата...

Се огласи синот на Амди Бајрам и објави детали кои досега...

Харизматичниот Амди Бајрам, кој неодамна го напушти овој свет, се уште живее во срцата на неговите најблиски. Денес, на неговиот роденден, неговиот син и...

Доцна во ноќта, се огласи д-р Вело Марковски: Почитувани пријатели, повторно...

Веќе подолго време, нашпите познати доктори се злоупотребени од страници, кои продаваат сомнителни производи, пред се чаеви и суплементи. Доцна вечерва, на својот профил на...

Д-р Нико Беќаровски со предлог до Ковачевски и Мицкоски: Дали за...

Докторот Нико Беќаровски на својот профил на социјалните мрежи изнесе план од 5 точки и ги праша лидерите на двете најголени партии, дали за...

Човекот кој гордо го вееше македонското знаме секаде во светот, на...

Тоше Зафиров, човекот кој постигна историски успеси во Бодибилдингот, објави дека дошол денот за повлекување од активно натпреварување. Ќе остане запаметен по големата љубов...

Ex-YU

Работела и чувала бебе од два месеци- ова е животната приказна...

Секогш средена, дотерана, одмерена и омилена кај гледачите, тоа е Ирена Спировска која има долги години ТВ стаж, а медиумите редовно пишуваат за неа. Нејзиното...