Naslovna Аутори Objave od Ex - YU 1

Ex - YU 1

1157 OBJAVE 0 KOMENTARA

Еве на кое монденско место е Милена од Канал 5 и...

Водителката Милена Антовска- Станковска од Канал 5 е омилена кај гледачите и поради својата спонтаност пред Тв камерите. Ретки се личностите од естрадата кои може...

Голема промена кај Бубе Јаневска од Канал 5, презентерката јавно се...

Една од омилените телевизиски презентерки на гледачите, Љубица Бубе Јаневска – Ивановска е искрен и интересен соговорник. Вели дека сосема случајно отишла на аудиција за...

По сè што ѝ се случи во животот, Блага Петреска се...

Доајенот на македонската народна песна, Блага Петреска, повеќе пати има раскажано дека има две деца, син и ќерка, и четири внуци. Синот Олег Кондратенко е...

Ова неверојатно нешто ѝ се случи на Александра Пријовиќ во Загреб,...

Лепа Брена искрено проговори за нејзината снаа, пејачката Александра Пријовиќ, која е сопруга на Филип, синот на Боба Живојиновиќ од првиот брак. „Александра е мојата...

Еве колку е романтичен Виктор, зетот на Сузана Спасовска, и каква...

Ќерката на Сузана Спасовска, Теона Спасовска официјално стави потпис во матично и заплива во брачните води со нејзиниот партнер Виктор Велковски во 2019 година. Свадбата...

Долго време чекале за да имаат свој дом, не било лесно-...

Една од нашите најпознати и најомилени фолк пејачки Катерина Танева или Кате од „Нели ти реков“ по потекло е од селото Ваташа кај Кавадарци. Кате...

Јордан Митев го покажа својот брат со важен повод, еве колку...

Нашиот фолк пејач Јордан Митев е роден на 13 август 1986 година во Радовиш. Потекнува и живее во Подареш. Основното образование го завршил во...

Работела и чувала бебе од два месеци- ова е животната приказна...

Секогш средена, дотерана, одмерена и омилена кај гледачите, тоа е Ирена Спировска која има долги години ТВ стаж, а медиумите редовно пишуваат за неа. Нејзиното...

Еве што прави Роберт Јанков од Канал 5 кога не е...

Секое утро можете да го видите на малите екрани. Новинар по професија, а посветен татко и сопруг по вокација. Роберт Јанков од Канал 5...

Си заминува од Македонија зетот на Алачки, Игор- еве колку ќе...

Адријана Алачки е многу горда на својата ќерка Грациела, но секако и нејзиниот татко, познатиот музичар Горан Алачки. Грациела од 2014 година е во...

Ex-YU

Еве на кое монденско место е Милена од Канал 5 и...

Водителката Милена Антовска- Станковска од Канал 5 е омилена кај гледачите и поради својата спонтаност пред Тв камерите. Ретки се личностите од естрадата кои може...