Naslovna Zivot Се огласи мајката на Александра Пријовиќ, по написите дека ќерка ѝ е...

Се огласи мајката на Александра Пријовиќ, по написите дека ќерка ѝ е бремена и ја кажа вистината

За концертот на Александра Пријовиќ во Задар почна да се зборува на крајот на минатата година, откако пејачката резервира и наполни пет Арени во Загреб.

Градоначалникот на Задар Бранко Дукиќ не го дозволи концертот на Александра Пријовиќ што требаше да се одржи во Задар.

Според медиумите, концертот требало да се одржи во мај во салата Крешимир Ќосиќ, но Дукиќ експресно одбил да ја пушти српската ѕвезда да пее во градот, па концертот не бил ниту закажан ниту најавен.

Борка Михајловиќ проговори по веста дека нејзината ќерка Александра Пријовиќ е во блажена состојба.

Приказните започнаа за време на концертите на Александра во Осиек, каде покажа малку поголем стомак. Сепак, нејзината мајка истакнува дека од второто внуче засега нема ништо.

– Не. Не… Боже, би сакала! Едвај чекам, но засега ништо од тоа – изјави Борка за 24сата.хр.