Naslovna Zivot Цеца , Ана Бекута и Сања Кужет си заминаа од „Ѕвездите на...

Цеца , Ана Бекута и Сања Кужет си заминаа од „Ѕвездите на Гранд“, па се огласи Мили со неговата вистина

Најгледаното музичко шоу на Звездите на Гранда добива сосема нова димензија по промените кои се главна тема во медиумите.

Имено, откако Сања Кужет замина на заслужена пауза поради бременост, како нејзина замена настапува Ана Севиќ.

Мили имаше само пофални зборови за новиот член на жирито.

– Кеба ќе се снајде секаде. Можно е да победи и кандидатот на Кеба, важно е само да победи кандидатот на кој ова ќе му биде животот. Мора да е и талентиран, мора да е страшно вреден.

Само најдобриот треба да победи. Целата оваа емисија се базира на тоа дека кој и да влезе во ова, ние го насочуваме на вистинскиот пат – рече тој.

А на прашањето како гледа на заминувањето на Сања и доаѓањето на Севиќ како водителка, музичарот беше краток и јасен.

-За Сања нема замена, но дојде Ана, која е сосема поинаков лик. Ми се допаѓа и што беше во Звезде Гранда, а има искуство и како водителка, па ова е полн погодок за мене – искрено одговори Мили, пренесува „СрбијаДанас“.

Да потсетиме, Сања на овој чекор се одлучила поради бременоста, додека Саша Поповиќ изјавил дека кога дошло до тоа, прва на која му паднало на памет да ја замени водителката е пејачката Ана Севиќ.

Исто така, на одредено време дојдоа нови членови на жирито на местото на Ана Бекута и Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Александар Милиќ Мили беше ентузијаст за враќањето на менторската фотелја.

– За време на мојот одмор работев, тренирав, бев со кандидатите во студио. Целата работа стана сериозна. Оваа година некако успеав да ги направам моите кандидати самоуверени, креативни и иновативни – рече тој.