Naslovna Zivot Се огласи и Цеца по загубата на Вања Ѓорчевска, еве што објави...

Се огласи и Цеца по загубата на Вања Ѓорчевска, еве што објави за девојчето од Македонија

Светлана Ражнатовиќ или попозната како Цеца е една од најголемите балкански музички ѕвезди. Фановите постојано сакаат да го следат и нејзиниот приватен живот, тема и тоа како ги привлекува.

-После концерт, секогаш сум среќна, горда, исполнета и имам повеќе волја за живот и за сите други обврски“, изјавила таа во едно интервју.

На прашањето зошто во последните години Цеца не е присутна во медиумите како порано, таа открива:

–Главно не сакав луѓето да пишуваат за мене секој ден, ако ме прашате.

Мене ми пречеше и ми пречи кога се објавуваат невистинити информации, кога се градат приказни засновани на објави на Инстаграм или лажни објави на споменатата мрежа.

И ми пречи кога весник или портал свесно објавува лага, а следниот ден тие бараат изјава дека би го негирала сето тоа, и затоа тие имаат возбуда за сето тоа околу два дена.

Сето тоа може да се сведе на иста реченица – непрофесионалност. Се обидувам да имам добра соработка со седмата сила, но секако дека варира“.

А по загубата на Вања Ѓорѓевска која недолжно страдаше на 27 ноември на само 14 години, целиот Балкан пишува за оваа случка.

Сега, се огласи и Цеца која на стори на Инстаграм стави слика од девојчето, и македонско знаме со емотикон скршено срце. „Зошто боже“- напиша Цеца Ражњатовиќ.