Naslovna Zivot Еве како се засакале Ирена Спировска и Душко, и како изгледа Ирена...

Еве како се засакале Ирена Спировска и Душко, и како изгледа Ирена сега, и Кате од „Соната“ е во приказната

Нашата позната водителка, во март оваа година, на својот партнер Душко Исајловски му честиташе роденден и на Инстаграм со фотографија на која позираат.

„Среќен роденден“, напиша Ирена додавајќи емотикон срце. Ирена сподели и фотографија од тортата, која е во облик на срце.

-Наполнив 49 години. Свесна сум дека веќе се гледаат првите брчки на моето лице и дека со тек на времето ќе ги има сè повеќе.

Стареењето го дожививам како природен и нормален процес. Вечната младост е илузија која актуелните трендови и корективните медицински третмани ја промовираат и поткрепуваат.

Мислам дека е тоа бегање од реалноста и од себе си“, рекла Ирена во Женски магазин, а потоа на прашањето:

ШТО ТЕ ПРИВЛЕЧЕ КАЈ НЕГО ШТО ОПСТОЈУВА И ДЕН-ДЕНЕС, СО ОГЛЕД НА ТОА ШТО СТЕ ВЕЌЕ ДОЛГО ВРЕМЕ ЗАЕДНО?, таа рече:

– Се препознав себе си во него.

А на новата слика која ја сподели на Инстаграм, Ирена покажа дека никогаш подобро не изгледала. Нашата водителка е во црвен фустан и изгледа како принцеза, како што всушност кажаа во коментарите за неа до оваа слика.

А на сликата со Ирена е и нашата убава пејачка, Кате од групата „Соната“ од Велес.