Naslovna Zivot Драстични промени во животот на Тијана Дапчевиќ, пејачката ја откри вистината

Драстични промени во животот на Тијана Дапчевиќ, пејачката ја откри вистината

Популарната пејачка Тијана Дапчевиќ неодамна зборуваше пред камерите на ТВ РЕД, односно емисијата Whatzuuuup, преку која откри како ослабела 15 килограми за неколку месеци!

Имено, пејачката откри дека се придржувала до автофагија, и дека имала голем број на обврски кои не и дозволувале премногу да ужива во храната.

– Тајната е во тоа што постам, или како што би нарекле нашите автофагија, сакам да кажам автофобија – се пошегува Тијана, а потоа откри како ја применила оваа диета.

Во одреден момент од денот се плашам од храна, па јадам 8 часа, не јадам 16 часа и така со месеци, и вроди со плод.

Вежбам и снимам серија, неодамна се вратив од Скопје, снимам 7-ма сезона каде играм главна женска улога…

Тоа не ми дозволуваше да консумирам храна, јадев само овошје и зеленчук – откри Тијана мислејќи на серијата „Преспав“ каде што ја игра Ула.