Naslovna Magazin За него се зборува дека ја „поминал“ пола естрада – дали можете...

За него се зборува дека ја „поминал“ пола естрада – дали можете да погодите кој е? (ФОТО)

Младиот актер Павле Менсур, син на Срна Ланго и Ирфан Менсур, важи за еден од главните заводници на српската естрада.

Долго се зборуваше за неговата врска со поранешната ураганка Ксенија Кнежевиќ, а на почетокот на оваа година раскина со Настасија Стошиќ.

Пред неколку дена Павле предизвика лавина од коментари кога под фотографија на Теодора Џехверовиќ го остави коментарот „О.К.“ поради што многумина почнаа да ги комбинираат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pavle Mensur (@pavlemensur)

Павле вчера на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм објави две фотографии. Едната од детството, другата од неодамна , а насловот ги заинтригира сите.

– Во мене се борат два волци – напишал Павле.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pavle Mensur (@pavlemensur)