Naslovna Magazin Монструмот од Младеновац имал афера со бившата задругарка – денес таа проговори...

Монструмот од Младеновац имал афера со бившата задругарка – денес таа проговори дали го познава

По завчерашните неверојатни сцени од Белград, Србија синоќа повторно завиена во црно. Овојпат, 21 годишник од Младеновац, застрела осуммина, а има и ранети.

Како што беше откриено,убиец от минатото лето ор гијал во стан  со старлетата и поранешна учесничка на реалното шоу „Задруга“, Словенката Дениз Дејм, која во интервју за медиумите ги откри деталите.

– Ова е страшно, следев се што се случуваше околу новиот масакр што ја погоди Србија, искрено не можам да се вразумам… Живеам во Врачар до „Рибникар“ и имаше грозоморни сцени кои ги гледав цел ден. долго, сега можам да видам што се случи во Младеновац.

Да бидам искрена, кога се случи онаа „ор -гија“ бев во некаква „неразумна“ состојба, не ни знаев кој се наоѓа во тој момент во станот и никогаш не успеав да истражам кој ги испратил тие видеа…

Но, мислам дека денес не е време или место за мене да зборувам за себе, сакам да ги испочитувам сите жртви. Моето искрено сочувство до сите семејства кои ги загубија своите најблиски во оваа голема трагедија – открива Дениз, и продолжува:

– Сега кога размислувам и ја гледам снимката, веројатно беше тој, имаше чуден поглед, но не ми беше страшно во тој период од ноќта, момчето сигурно пиело, никој не бепе трезен тогаш , ако ме разбираш… едвај го избркав!

Жалам што сум била во контакт со таква личност, осудувам секаков вид на брутално однесување – заклучува Дениз Дејм, а пренесе српски Курир.