Naslovna Srbija Кога го уапсила полицијата и го прашале зошто тоа го направил, изговорил...

Кога го уапсила полицијата и го прашале зошто тоа го направил, изговорил само три збора: „Јас сум психопат“

Незапамтени и досега невидени сцени се случуваа денес наутро во Белград, а потресен е целиот регион.

Полицијата го уапси момчето кое пукаше во ОУ „Владислав Рибникар“, а според неофицијални информации при апсењето кажал само едно.

Полицијата во утринските часови го приведе малолетник кој беше осомничен дека пукал во наставничката, обезбедувањето и учениците од училиштето „Владислав Рибникар“ во Врачар.

Осомниченото момче, ученик во седмо одделение во споменатото училиште, убил осум деца и еден чувар, додека наставничката по историја и седум ученици се во Ургентниот центар.

Според очевидци, момчето било отсутно при приведувањето, а кога го прашале зошто го направил тоа, рекол: „Затоа што сум психопат“.