Naslovna Zivot Се огласи Марија, жена му на „Шварцот“: Неможам да поверувам дека и...

Се огласи Марија, жена му на „Шварцот“: Неможам да поверувам дека и направил дете на жената на која и дававме леб да јаде

Поранешната сопруга на Арнолд Шварценегер колабирала преку ноќ откако дознала за прељубата и аферите на нејзиниот поранешен сопруг.

Нивниот брак изгледал идеален, а потоа се дознало дека славниот актер добил син со нивната куќна помошничка Пати, која живеела со нив со години.

Светот на Марија беше уништен, особено кога со едноставна пресметка сфати дека во исто време кога нивната помошничка и дадилката на нивните деца е бремена, таа го носи и нивниот втор син.

Пети не сакала да открие кој е таткото на нејзиното бебе додека нејзиниот син не пораснал и не станало јасно дека тој е сличност со неговиот славен татко.

Откако Марија го видела синот на својата куќна помошничка, забележала дека момчето неверојатно личи на Шварценегер и набрзо сфатила дека нејзиниот сопруг ја изневерил.

Откако срамната афера излезе во јавноста, Марија поднесе барање за развод, кој траеше до јануари годинава. Во меѓувреме ја измазнуваа врската и добро функционираа, пред се заради децата, но во последните неколку месеци славниот актер сакаше што побрзо да заврши постапката. Тие беа во брак 30 години.

И како што заљубениот Шварценегер изгледаше подобро и поисполнето благодарение на младата избраничка, Марија стануваше се поочајна.

Одредени извори тврдеа дека Шрајвер на секој начин се обидува да остане во чекор и да изгледа помладо, поради што отишла предалеку со одењето под нож, а тоа и било начин да ја „залечи тагата“ поради неуспешниот брак, а нејзините нови фотографии и тоа како ги загрижија сите.