Naslovna Zivot Еве како го чува сопругата Дарко Лазиќ откако излезе од болница, пејачот...

Еве како го чува сопругата Дарко Лазиќ откако излезе од болница, пејачот објави една слика на која многумина не поверуваа

Српскиот фолк пејач Дарко Лазиќ и го кажа судбоносното „да“ на својата избраничка Катарина овој месец.

Лазиќ моментално потоа беше во болница поради постоперативни компликазии од отстранување на вишокот кожа, па во таа прилика кажа дека Катарина му е сопруга.

Оттука, веќе беше јасно дека се венчале во тајност, па таа не додржа и објави фотографии од нивната венчавка во матично која се случила пред операцијата.

Дарко Лазиќ и Катарина биле облечени во црно и во кругот на оние најпотребните во случајов – сведоците.
Популарниот пар се сликаше со кумовите, а неговата избраничка среќните моменти ги сподели со своите фанови на Тик Ток.

По веста во српските медиуми минатата година дека познатиот пејач Дарко Лазиќ бил исфрлен од својата куќа во Брестач од неговата мајка Бранка, и дека не биле во добри односи, порталот Pink.rs ја контактирал мајката на фолкерот.

Како што вели, не се во лоши односи со нејзиниот син. „Не е точно дека сум во расправија со Дарко. Ниту, пак, е вистина дека го избркав од дома. Не знам кој го зборува тоа. Тоа е лага.

Тој е мое дете, што и да е и како и да е, не можам да му се лутам – вели Бранка за порталот Pink.rs, а на гласините дека не го гледа внукот Алексеј, таа одговори:

– Марина го донесе Алексеј, го гледам. Можеби таа не го неси веќе некое време, но најчесто го гледав како бебе. Тие се блиску до неа.

Дарко го донесе и Алексеј – вели мајката на пејачката и открива дали Дарко ја носи новата девојка Барбара Бобак во куќата, како и каква врска има со неа.

-Не сум во кавга ниту со Дарко. Последен пат беше со мене пред четири дена и ќе дојде утре. Не знам дали ќе дојде сам или со Барбара – кажала мајката на Дарко додека тој беше во врска со Барбара Бобак.

Марина и Дарко веќе некое време комуницираат само во врска со нивниот син, а за се останато се договораат преку адвокатите.

Гагиќ го тужи Дарко бидејќи не давал пари за детето, додека неговата мајка Бранка тврди дека тоа не е вистина и дека на поранешната свршеница и давал пари на рака.

Инаку, како се пишува, Марина неколку пати се обидела да разговара со Дарко за да се договорат за нивните обврски надвор од судот, но бидејќи беше невозможно одлучила да го тужи. Марина неодамна и сама ги потврди овие пишувања.

Дарко Лазиќ неодамна имаше операција за отстранување на вишокот кожа, а токму кога се се смири, ситуацијата излезе од контрола.

Имено, следела уште една операција, па пејачот повторно отишол во болница, и ги известил своите фанови за деталите. Се чини дека сега отишол на домашно лекување.

Имено, Дарко на својата инстаграм стори објави како сопругата Катарина му подготвува храна, а потоа објави слика од него ќелав.

Не е познато дали Лазиќ навистина го направил сето ова или се работи за филтер што го користат корисниците на Инстаграм. „Дали си реален? Кажи ни дека се шегуваш и ова е филтер“, гласи еден коментар.