Naslovna Uncategorized Се огласи ќерката на Додик, по видеото во кое нејзиниот татко упатува...

Се огласи ќерката на Додик, по видеото во кое нејзиниот татко упатува непристојни зборови за семејството Ѓоковиќ

Горица Додик, ќерката на претседателот на Република Српска, Милорад Додик, се огласи по скандалот поврзан со семејството Ѓоковиќ.

Во текот на денот вчера, на социјалните мрежи се појави видео на кое се слуша како Додик го навредува Новак Ѓоковиќ и неговото семејство.

Меѓу другото, Додик рече дека Ѓоковиќи се „тврди циганија“. После тоа се огласи и јавно се извини. Новак Ѓоковиќ не се огласи по тој повод, а Срѓан Ѓоковиќ беше краток во изјавата.

Во оваа прилика, пак, се огласи Горица Додик, ќерката на Милорад.

„Значи ги оставаш првите петли да кукаат, кокошките да колваат, кокошките да се нафрлаат… го пушташ и чекаш да видиш кој бил прв, а кој најмногу се израдувал за нешто што на крајот по правило. ќе испадне зголемување, фризерање, спининг или како сакаш наречи го.

Кој навистина сакаше да слушне што се зборува, ќе сфатеше дека ниту една навреда не е упатена кон семејството Ѓоковиќ, туку кон соработниците кои како Милорад , има некои околу него, на сметка на нивното презиме Ведер и фустаните, оставајќи многу лош впечаток на работниците кои работеа на делата за српскиот опен“, почнала да го објаснува својот став Горица. Таа потоа продолжи:

„Ако на многумина Отвореното првенство на Србија им беше трн во око, тоа еден ден ќе се знае, веќе знаеме па очекувавме разни интриги. Но, ова не сме ние, иако од кого е малку!

Милорад има внук кој го доби името по Новак, мислам дека само тоа е доволен показател колку тој човек е почитуван и сакан, и од него и од целото негово семејство. Таткото на Новак дојде на нашите приватни прослави, Милорад отиде кај нив, никогаш не слушнав ниту еден лош збор за ниту еден од нив во куќата.

Се што ќе му направите на овој човек треба да се врати, сто пати пишав и сега, некој го гледа сето ова одозгора и сето тоа полека ќе се среди“, рече Горица. На крајот таа додаде:

„Прво, бидејќи овде никој нема да каже јас, да не беше Милорад, овој турнир немаше да се случи сега, тој и Срѓан се договорија. Сега со ова идиотско видео се обидуваат да го минимизираат улога во сето ова и припишување на заслугите на некој друг.

Повторно, јас разбирам дека, за многу новинари од митрополитот, Милорад е сељак затоа што не е според нивните стандарди, па тие едвај чекаат додека тие „не види ги „сите добри работи што ги прави, па дури и ги минимизира, дури и исмејувај“, заклучи Горица Додик.vi.

Извор: Курир.рс