Naslovna Uncategorized Миле Китиќ проговори за ќерка му Елена

Миле Китиќ проговори за ќерка му Елена

Миле Китиќ синоќа се појави на Собранието за народна музика, а по долго време застана пред камерите и одговараше на прашања од медиумите.

Пејачот беше прашан од седмата сила колку е присутен во воспитувањето на неговата миленичка Елена, на што тој се расплака.

– Горд сум на Елена, како успеала во животот и што прави. Марта се грижеше за нејзиното растење, немав време бидејќи пеев – изјави Китиќ и откри дали е љубоморен на момците кои и се додворуваат на ќерка му.

Миле се обидува да го надокнади сето време што не го поминува со ќерка си со исполнување на нејзините желби, па на големо задоволство на сопругата Марта и ќерката Елена, решил да им купи куќа на егзотичната дестинација на Доминиканската Република. .

– Еднаш Марта и Елена отидоа во Доминиканската Република и кога се вратија, само го повторија Доминиканската, па Доминиканската.

И двајцата изразија желба почесто да престојуваат таму, а потоа јас реков: „Ако ви се допаѓа, повелете“ – изјави Миле Китиќ.