Naslovna Zivot ПАРИ ЗА 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ! Еве на кого ќе му се здебели...

ПАРИ ЗА 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ! Еве на кого ќе му се здебели новчаничето до крајот на април

Почна ретроградниот Меркур, па овој астролошки период многу ќе влијае на забавување на финансиските трансакции до 15 мај 2023 година.

Сепак, астролозите се согласуваат дека одредени хороскопски знаци ќе имаат поголема финансиска среќа од другите.

Сонцето влезе во Бик, па многумина имаат идеја како да вложат пари или да подигнат кредит, но поради ретроградниот Меркур треба да се биде многу внимателен.

Ако се прашувате кој ќе има пари до крајот на април, овие се тие знаци: Овен, Бик, Близнаци и Вага.

БИК

Венера е во втората куќа, затоа треба да си купите убави работи. Исто така, Меркур е ретрограден, па некој ќе ви должи пари кои нема да стигнат до втората половина на мај. Значи заработка ќе има, но со задоцнување.

ОВЕН

Нагласеното второ поле ви носи многу можности за заработка. Тоа значи дека ќе имате заработка врз основа на повеќе деловни проекти. Дури е можно да се најдете како правите нешто што не е поврзано со вашата примарна работа.

БЛИЗНАЦИ

Да, вашата планета Меркур е ретроградна, но Марс во Рак носи стабилна заработка. Можете да заработите повеќе пари со личност во знакот Рак. Не би било лоша идеја да почнете да штедите.

ВАГА

Нагласениот знак Бик ви носи одличен период за спонзорства и наследство. Вие сте во одлична позиција да располагате со туѓ имот. Наеднаш може да дојдете до голема сума пари.

Знакот кој треба да игра игри на среќа е Јарец.