Naslovna Zivot Џокси објави специјална фотка, еве зошто е среќен и насмеан во друштво...

Џокси објави специјална фотка, еве зошто е среќен и насмеан во друштво на оваа наша легендарна пејачка

За пејачот Џина Папас- Џокси, буквата A асоцира на афион. „Се давам во штрудла од афион. Незаборавно чувство. Па со една чаша топло млеко, заспиваш на прва“, рекол Џокси во Еспресо.мк во една прилика.

Потоа, тој продолжил да ја кажува неговата азбука на асоцијации, а за Џокси буквата Б значи боров мед и вели: „Затоа што го сакам тој вкус. Пробајте“.

В како Ванилици „Спомен од детството, мајка ми ги правеше. Г – Грав – Па уште на тавче со подлога од кумановска трева. Бооооооо … !!! Д – Диња, дуња, дудинки – Не умирај пред да ги вкусиш. Ѓ – Ѓумбир

– Често го користам зачинов во замена за бибер“, рекол пејачот кој ја испеа онаа позната песна „На Велигден“. Познатиот македонски кантавтор и пејач Џина Папас – Џокси (Ѓорѓе Васиќ), во една прилика со емотивен статус на својот Фејсбук профил и ја честиташе магистратурата на својата ќерка Ева. Порака што секој родител ќе ја разбере.

Имено, младата Ева Васиќ – ќерката на Џокси е една од ретките Македонки која најпрвин дипломираше Меѓународен проект менаџмент, а потоа и магистрираше на Универзитетот Кјото во Јапонија, кој е рангиран на самиот врв на јапонската универзитетска листа.

Моментот на среќа гордиот татко Џокси не можеше да не го сподели со јавноста, преку отворено обраќање кон својата ќерка.

Продолжува на следната страна