Naslovna Zivot Сосема нов имиџ на Цаци од „Сител“, еве како сега изгледа нашата...

Сосема нов имиџ на Цаци од „Сител“, еве како сега изгледа нашата позната новинарка и колку се промени (ФОТО)

Сите ја знаеме Розета Арсова (некогашна Рајчиќ), таа е лице кое добро се памети. Нема шанси да ја заборавите бидејќи до толку е впечатлива.

Арсова е уште телевизиски многу активна, па за време на пандемијата со гордост најави дека почнува емитувањето на Детскиот канал на МРТ 5 како нов ТВ програмски проект.

Но, дека таа е мајка на познатата тв новинарка на ТВ Сител, Славица Арсова, се гледа тоа како од авион, напиша во една прилика Вечер прес.

Славица често ја гледаме во елегантни изданија, а тоа често е кошули и сако. Истото важи и за нејзиниот сопруг Александар кој пред камерите секогаш е среден.

Славица Арсова- Цаци и Александар Спасовски познатиот ТВ пар од Сител, пред 11 години добија ќеркичка. Решија да ја крстат Мила, која е вистинска убавица а Цаци објавува среќни фотографии од својата ќерка на социјалните мрежи.

Како што е познато на целата јавност, една година пред да им се роди ќерката, Александар во живо на вестите на Сител ја побара Славица за жена, а таа веднаш профати и во тоа веме медиумите могу пишуваа за ова запросување.

Професинална, убава и шармантна се само неколку епитети кои може за се кажат за Цаци, Славица Арсова, новинарката од Тв Сител.

Секогаш средена и одмерена со совршен стил кога и да се појави на малите екрани.

Главна тема на разговори и коментари по едни од вестите на „Сител“ пред дест години беше брачната понуда што новинарот Александар Спасовски- Сарма и’ ја упати јавно на својата девојка и колешка Славица Арсова.

Славица Арсова- Цаци и Александар Спасовски Сарма во последните години важат за најпознатите новинари и ТВ презентери во Македонија.

Цаци сме навикнале да ја гледаме на вестите во палто и во кошули, што налага на протоколите кога се вестите во прашање,

Но во 2021 година, додека известуваше од изборите, се појави во поопуштено издание, во црн фустан со голи раце, а беше во друштво на колегата Иван Кузмановски.

А Цаци, на последното појавување на ТВ дневникот на Сител, се покажа со нов имиџ. Имено, таа станала блондинка и изгледа сосема поинаку, а оваа нова боја на коса и новиот имиџ супер ѝ стои.

Плус, и во сина боја беше облечена па супер се има уклопено новиот имиџ со нејзината облека што ја избра за на дневникот на ТВ Сител.