Naslovna Magazin Познатата српска пејачка SИДА ЗГРАДА во Белград – банките се тркаа да...

Познатата српска пејачка SИДА ЗГРАДА во Белград – банките се тркаа да и дадат кредит, а таа плати во кеш 3000 квадрати

Една од најпознатите српски и Балкански пејачки Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг градат станбена зграда во која ќе биде сместен и ресторан.

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташке купиле плац на ексклузивна локација во Белград, каде ќе градат луксузен станбен и деловен простор.

Неименуван извор открива дека брачната двојка, која продава недвижен имот во Белград, Турција и Дубаи, платила во готово за парцелата и занаетчиите кои ќе работат на проектот.

„Виолета и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Таше купија парцела во строгиот центар на Земун, која се простира на 3.000 квадратни метри.

Таму ќе градат луксузна станбена зона, а ќе има и кафеана“, изјави неименуван извор, додавајќи дека се занимава со градење станови во Земун.. Требаше да биде вклучен и Саша Поповиќ

„Колку што знам, Вики и Саша долго преговарале за тоа, покрај тоа што ја ангажирал да ги уредува и опреми зградите што тој ги градел на Бежанијска коса, сакал да ја вклучи и во самата градба. , па и предложил партнерска врска.

Шокантно е што таа се согласила на тоа, а потоа решила да го заобиколи и да му одземе ‘дел од тортата’“, тврди изворот за Ало.