Naslovna Zivot Би ја препозналели денес? Вака сега изгледа убавата Наташа од „Жикина династија“,...

Би ја препозналели денес? Вака сега изгледа убавата Наташа од „Жикина династија“, еве каде живее (ФОТО)

Една од нашите најубави актерки Гала Виденовиќ ја одбележа српската кинематографија со бројни остварувања.

Меѓу кои највпечатливи се „Грлом у јагоде“, „Бал на води“, меѓутоа, една улогата ѝ донесе најголема популарност, а многумина денес ја нарекуваат Наташа од „Жикина династија“.

Улогата на Весна од филмот „Грлом у јагоде“ ја направи особено позната. Иако нејзиниот приватен живот е непознат, таа пред неколку години ја откри тајната од снимањето.

Во споменатиот филм нејзиниот партнер беше Милан Штрćиќ, а во една прилика актерката истакна дека нејзините интимни сцени биле тешки.

– Кога требаше да снимам љубовни сцени со Милан Штрjиќ, кој го играше Рилет, јас и режисерот се скаравме и не разговаравме десет дена.

Немав проблем со каква било задача, но, со оглед на фактот дека Естер е многу млада и дека ова е нејзино прво искуство, мислев дека не може да се однесува како да е искусна – рече Гала пред неколку годин.

Натаму во истата пригода истакна дека таа до денес не го гледала филмот во целост, бидејќи, како што истакна, го доживува на многу емотивен начин.

Во актерскиот свет влезе на 12-годишна возраст, а следеа бројни телевизиски и филмски проекти, но во екот на нејзината популарност.

Гала се повлече од јавниот живот, во 1989 година замина во Малибу и се реализираше на приватен план. Се омажи за режисерот Владимир Алексиќ, со кој ги има синовите Демијан и Павле.

Наташа од Жикина Династија, освен што е одлична актерка, може да се пофали и со убавина што плени, а во осумдесетите беше позната како една од најубавите жени на својата генерација, по која воздивнуваа многу мажи.

Со оглед на тоа што не се појавува често на домашната јавна сцена, како денес изгледа дамата која го носи името на големата љубов на Салвадор Дали имавме можност преку социјалните мрежи да дознаеме.

Фотографијата која се појави на „Твитер“ на која Гала позира на плажа покажува колку актерката се променила низ годините, но и дека се уште е во одлична форма и дека ја негува својата природна убавина.

– Со јога се занимавам веќе 15 години. После тој период многу јасно можеш да ги разбереш придобивките од таа дисциплина во психофизичка смисла, колку таа го балансира твојот секојдневен живот.

Оттогаш решив да се образувам и да си помогнам себеси и на другите – изјави оваа одлична актерка за локалните медиуми минатата година, кога беше на проекцијата на дигитализираната „Бал на води“.