Naslovna Zivot ГО МАМАМ МАЖОТ И ТОА Е ВИНА НА МАЈКА МИ: Жена го...

ГО МАМАМ МАЖОТ И ТОА Е ВИНА НА МАЈКА МИ: Жена го шокираше светот со зборовите – толку е досаден, па мајка ми ми рече ВАКА е најдобро!

Жената рекла дека нејзината родена мајка ја убедила да го изневерува сопругот за да го „спаси“ нејзиниот брак. Лорна (37) се омажила за својот сопруг пред десет години, но сега и е здодевен и се чувствува како да живее со дете. И таа нема намера никогаш да му ја каже вистината.

– Мојот сопруг е толку досаден. Ќе ми каже дека ќе биде дома рано, па ќе заврши во пабот. Тој е толку невнимателен што на крајот уништува се што е убаво што имаме во куќата. Успева да скрши се што е сентиментално – се пожалила на сопругот.

Мисли дека се чисти по себе, но едноставно не ја гледа нечистотијата како јас, вели жената.

– Ќе остават валкани отпечатоци од прсти на се и генерално ќе го отежнат животот во куќата. Искрено, тоа е како да живееш со дете. Мајка ми мисли дека ќе го ценам повеќе ако направам нешто за себе – признава тој. А која е, се прашува, таа да го одбие советот на сопствената мајка.

– Мама најдобро знае. Мислам дека гледа колку сум лута на мојот сопруг и се гледа себеси во мене – вели жената. Наводно ја ’присилила’ мајка си на афера кога била мала, пишува The Sun.

– Сè уште мислам дека тато е виновен, бидејќи тој не си ја вршеше работата во куќата, а мама само почувствува дека сè падна на неа и дека никогаш немаше време за себе. На крајот, таа беше со некои мажи со кои се гледаше после работа, па едноставно ќе ја замоли бебиситерката да не чува уште малку кога е потребно – рекла таа.

Таа буквално рече дека тие афери се единственото нешто што и го спасило бракот.

– Се гледам со овој нов дечко околу два месеци. Се запознавме на интернет. Тој забележува што носам и ми вели дека мирисам убаво, што звучи толку глупаво, но ме прави да се чувствувам толку добро.

Ајде да одиме на вечера и да живееме во нашата мала земја на фантазијата. Знам дека нема да трае вечно и некако е забавно – призна Лорна. Тоа е како ослободување, после секој состанок е едноставно полесно и малите нешта што изгледаа толку големи дома веќе не се толку страшни.

– Мислам дека не треба да му кажам на мојот сопруг. Тој само мисли дека јас сум некоја луда, ирационална жена која го мачи низ целата куќа. Не може да разбере зошто се нервирам и дојдов до точка да нема смисла повеќе да зборувам за тоа.

Го сакам и знам дека фазата во која се наоѓаме сега нема да трае вечно. Смирена сум поради тоа и сакам да се опуштам и да не правам врева… – нагласува сопругата.

Фото: Илустрација