Naslovna Zivot Јована, девојката на Богдан, бившиот на Цеца се огласи во јавноста: Ќе...

Јована, девојката на Богдан, бившиот на Цеца се огласи во јавноста: Ќе станам можеби госпоѓа Срејовиќ

Јована Љубисављевиќ, новопечена водителка и поранешен член на шоуто „Задруга“, постојано е на мета на медиумите.

Неодамна се појавија информации и фотографии дека таа е во емотивна врска со бизнисменот и поранешно момче на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ.

Таа неодамна откри дека се точни гласините дека започнала романса со Богдан. Сега Јована како гостин во една емисија долго време зборуваше на тема љубов.

– Секогаш нека победи срцето, најважно е што сум среќна. Имав доста долги врски. Не можам да се воздржам, тоа е мој проблем.

Се гледам себеси како сериозен, не можам да ги исклучам емоциите. До сега не сум имал партнер од кој се срамев. Немав забранета љубов – рече на почетокот малото девојче.

Водителот се осврна на темата за мајчинството, и изјави дека Јована би била опасна мајка или свекрва.

– Ќе бидеш грабливка! Ќерка ти ќе ја чуваш под стаклено ѕвоно – изјави водителот.

– Едвај чекам да станам мајка, насмевка ми доаѓа на лицето. Нема да бидам премногу строга, ќе бидам во чекор со трендот.

Нема да бидам лоша свекрва, баба ми и мајка ми имаа многу здрав однос. како што пораснав, не можам да бидам поинаква – рече Јована.

– Како ја гледате вашата романса? Дали сте подготвени за нова љубов? – праша водителот.

-Би сакала да кажам, реков дека нема да се рекламирам, сите сега очекуваат што јадам, каде седевме, кога легнавме… Тоа што ќе решиме да го споделиме, ќе го споделиме.

Утре можам да станам госпоѓа Срејовиќ, а и да завршам со него без никој да знае. Подготвена сум за нова љубов. Сите наши работи ќе останат во четирите ѕида – вели Јована.

-Многумина коментираа дека многу се открило, не, кога реков, тоа не се случи. Излеговме, во општествени кругови, се запознавме, можеби имаше нешто таму од првиот ден, имав медиумски линч.

Тој беше покрај мене, јас покрај него низ тешките моменти… Мојата кариера продолжува, тоа што го имам е солидно го држам. Сето тоа можеш да го направиш кога си добар со себе – рекла Љубисављевиќ.

Таа зборуваше и на тема лаги и измами во љубовните врски.

– Како што започнавме убава приказна, можеме и да ја уништиме. Се ќе се издржи ако има почит, љубов и време. Грев е да се изневерува, а пораките се грев.

Сè се знае во одреден момент, но зависи од тоа кога некој зборува. Секој има свои тајни и нешто што го чува внатре. и ако некој тврди дека слушнал или видел нешто без аргументи и факти…“, рекла Јована.