Naslovna Uncategorized Еве како изгледа СЕРАНО семејството денес, по 20 години

Еве како изгледа СЕРАНО семејството денес, по 20 години

Во 2000-тите години, шпанската серија „Серанови“ го освои регинот! Семејно, пред малите екрани се чекаа нови авантури на најомиленото шпанско семејство.

Серијата стана толку популарна во Србија што направија своја верзија на серијата наречена „Синѓелиќи“. Србија исто така, ги угостив актерите кои ги глумеа помладите членови на семејството Гиље и Тете.

Денес, 20 години подоцна, семејството Серано се обедини, не за снимањето на продолжението, туку за снимањето на спотот за песната „Еден плус еден е еднакво на седум“ на кантавторот Фран Переа, која беше и тема. на серијата. Фран го глумеше Маркос во серијата, а ние ви пренесуваме како денес изгледа омиленото шпанско семејство.

Серијата ја виде светлината на денот во Шпанија во април 2003 година и ја раскажа приказната за авантурите на седумчленото семејство Серано.

Еден од креаторите на серијата е Алекс Пина, кој денес е познат и како креатор на мега популарната серија „La casa de papel“.

Семејство Серано, 20 години подоцна фотографија:

Принтскрин Инстаграм