Naslovna Magazin БЕДНИЦИ СТЕ БРАЌО МАЖИ, СИТЕ ВИЕ КОИ ИМ РАКОПЛЕСКАТЕ НА КЛОШАРИ –...

БЕДНИЦИ СТЕ БРАЌО МАЖИ, СИТЕ ВИЕ КОИ ИМ РАКОПЛЕСКАТЕ НА КЛОШАРИ – Карлеуша жестоко распали: МАРШ КАЈ МАМА

Позната како некој што и „нема влакна на јазикот“, Јелена Карлеуша го кажа своето мислење за најновиот скандал во светот на фудбалот, но и жестоко „удри“ на мажите.

Мароканскиот фудбалер Ашраф Хакими се најде во центарот на вниманието на светската јавност кога неименувана девојка (24) го обвини за си л ување, што тој го негираше, а потоа и кога неговата сопруга, позната шпанска актерка, наводно поднела барање за развод. Како што пренесуваат медиумите, фудбалерот бил обвинет дека си лу вал девојка минатиот месец во неговиот дом во Париз додека неговата сопруга и децата биле на одмор во Дубаи.

Како што се наведува, бракот на фудбалерот и актерката веќе некое време не е идеален, а неговата сопруга веднаш по ова побарала развод, но и половина од имотот стекнат за време на бракот. Набрзо се појавија лажни вести дека фудбалерот не поседува ништо, бидејќи наводно целото богатство го префрлил на мајка си Садија.

Јелена Карлеуша овој пат проговори за овој скандал кој ја тресе светската јавност и изрече остра проценка за разводот и „несреќните“ мажи .

– „Што се случи со нашите несреќници? до медиумите, дали сите приходи од клубот се префрлени на мајка му, па сопругата нема да добие ниту цент при разводот… Патем, да додадеме дека неговата сопруга (и мајка на нивните деца) поднела развод поради тужба за си лу вање поднесена против нејзиниот сопруг од 24-годишна девојка“, започна таа во својот пост и продолжи:

“Дури и да не ја сил ув ал девојката, дефинитивно бил со неа и тоа никој не го оспорува. Сопругата поднесе барање за развод, што би го направиле и многу жени? Што се случува?

Најголемата лага и глупост на светските медиуми, вклучително и нашата, почнува, што Хакин сиот имот и плата и го дал на мајка си. Господа (и дами да ве научам) плата не може да се дава на никој друг освен на тој што ја заработува.Со закон. Со закон. плаќа данок на тоа. На заработка.

Не мајка му. Дали подоцна ги префрлил парите на мајка му,на Бога или на некој друг е сосема небитно. Со закон тоа се третира како негова заработка и за секоја трансакција има трага и се плаќа данок. Разбираш?!“.

Карлеуша продолжи со истиот тон – „Понатаму, според законот, кога сте во брак, освен ако нема предбрачен договор, сопружниците го делат сето она што е стекнато за време на бракот на два еднакви дела.

Тоа е за вас браќа. џабе се радуваш на жена му, а мајката на неговите деца ја нарекуваш готвачка и спонзоруша (?!). Жената ќе добие се според законот, а тој најверојатно ќе оди во затвор за си лув ање.

„Сега ликот е толку грд, што верувам дека морал да си лу ва. Понатаму, ликот е таков што му требаат сите пари да ги даде на сопругата и децата, бидејќи тој како таков бедник не ги заслужува.

Некој што си лу ва, изневерува и не си ја сака фамилијата, некој што крие пари од децата, наместо гордо да им дава се, според мене е бедник, а и вие браќа машки што аплаудирате на таков клошар, вие сте бедни.

Кога е во прашање мајката на тој Хакими, замислете си го воспитала синот така. Како? Така што тој си лу ва, изне верува и сака да ги остави децата без ништо. Прекрасна баба за нејзините внуци, нели?

Ама тука не е ни битно грдиот Хакими, жената ќе го одере како мачка, а треба. За мене, поентата тука сте вие, драги мажи. Па заради тебе сиромашен, нечесен, себичен, жените денес не се среќни, браковите не траат, жените се караат и жените се уб иваат. Сите станавте мизогини!

И затоа, марш до мајката што те воспитала така. А вие, жени, бидете паметни, ако мажот не обезбеди се за вас и вашите деца без прашање, ако мајката се меша во финансии и брак – клоцајте го веднаш!

И доаѓа време кога мажите ќе се користат само како донатори на сп ерма во идниот свет на свесни силни жени“, заклучи Карлеуша.

Извор: Мондо