Naslovna Zivot Ова оставило голем емотивен белег кај Сузана Гавазова, се огласи пејачката со...

Ова оставило голем емотивен белег кај Сузана Гавазова, се огласи пејачката со важен повод, вака облечена (ВИДЕО)

Во една прилика, пејачката Сузана Гавазова на стори на Инстаграм сподели видео од луксузниот стан во кој живее со сопругот Јасмин и со ќерките Емилина и Селена.

„Добро утро“, напиша Гавазова под видеата, а на нов се гледа дека Сузе живее во супер луксузен, но и вкусно уреден стан со топ поглед од прозорот.

И покрај нејзината набиена агенда со често настапи на свадби и во ноќни клубови, на Сузана Гавазова секогаш ќерките ѝ сена прво место, па објави стори како наздравува со нов во ресторан, таа ракија, а тие сокче.

Освен што е згодна жена, Сузе е и супер домаќинка и посветена мајка на Емили на на Селена.

Гавазова која важи за една од најпознатите македонски пејачки. Во приватниот живот таа ужива со сопругот и малечките наследнички кои секогаш и го разубавуваат секојдневнието и и го полнат срцето како ништо друго на светот.

Дека е среќна, исполената и задоволна жена, Сузе тоа постојано го покажува и докажува преку честите објави на социјалните мрежи и интервјуата во медиумите. Непосредна, спонтана и со харизма која публиката ја сака.

Во декември минатата годиа, позната пејачка го прослави 42-от роденден. За овој посебен ден Сузана си доби супер интересно изненадување од сопругот Јасмин кој се пошегува со неа.

Најпрво ѝ донесе завиткана украсна кутија во која имаше бурек и јогурт, а откако слатко се нaсмеаја и двајцата, следуваше вистинското изненадување – огромен букет во кој се криеше мала, но вредна кутија, а кога ја отвори, Сузана буквално припадна.

Во кутијата имаше златна нараквица, веројатно станува збор за некој луксузен бренд.

Покрај изненадувањето од сопругот, си доби и изненадување од мајка ѝ, нејзините две ќерки и други нејзини блиски луѓе, а на тортата имаше свеќички со број 24 – буквално како што и изгледа Сузана.

-Јас сега се дефинирам како поп фолк пејачка, а порано како фолк пејачка.

Значи порано пеев повеќе фолк песни, ново компонирани фолк песни по фестивали, а сега повеќе модерен фолк или поп фолк, како што пеат во Бугарија и Србија и ќе кажам дека тоа е најактуелна и најбарана музика во денешно време.

Се сметам за популарна бидејќи насекаде кога одам низ Македонија ме застануваат луѓето, па сакаат да се фотографираат…

Тоа секако дека ми одговара и се сметам за популарна“, рекла таа во едно интервју за Точка.

Сузана Гавазова се огласи на својот Инста профил со доста интересен повод и кажа дека е ептен задоволна од нејзината турнеја низ Австралија.

Гавазова рече: Оваа турнеја на мене остави емотивен белег“, затоа што работела со како што кажа златна екипа, и исто така за неа е специјално што во Австралија дошла по пет години.

Гавазова, освен што имаше емотивно обраќање, била и доста интересно облечена, што дополнително ја истакнува нејзината атрактивност, а видеото можете да го видите подолу:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Gavazova (@suzanagavazova)