Naslovna Zivot Се огласи сваќата на Цеца и раскажа што и како правеле на...

Се огласи сваќата на Цеца и раскажа што и како правеле на журката по раѓањето на малиот Крстан

Во понеделник, на 17 април, семејствата Ражнатовиќ и Родиќ станаа побогати за уште еден член, а Богдана Ражнатовиќ се породи со царски рез и го роди вториот син Крстан, кој се роди на роденденот на упокоен дедо Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Гордиот татко, боксерот Вељко Ражнатовиќ, истата вечер, по повод раѓањето на синот, приреди голема прослава во вилата на Дедиње.

А, откако се собраа бројни членови на семејството, пријатели и колеги на Цеца од шоуто „Ѕвездите на Гранд“, кои ја доведоа атмосферата до лудило, следеше огномет и забава со трубачи.

Деталите од прославата ги откри Данијела Родиќ, која моментално се грижи за малиот Жељко и како оди закрепнувањето на нејзината ќерка по царскиот рез.

– Честитки доаѓаат секој ден, беше навистина весело и убаво на прославата. Нон стоп зборувам со Богдана, добро е. Се видовме преку видео повик, но и во живо. Бебето е одлично! – започна Даниела.

Бабата тогаш откри дека малиот Крстан личи на неговиот постар брат, но дека е за нијанса потемен од русокосиот Жељко.

– Го видов мојот внук, тој е премногу сладок! Тој личи на брат му, доста се слични, имаат исти црти на лицето. Малку е со потемен тен.

Жељко беше малку посветол, но децата се менуваат за една година, ќе видиме – вели мајката на Богдана и открива кога Ражнатовиќ ќе го напушти породилиштето.

– Не знаеме кога Богдана ќе ја напушти болницата, бидејќи се породила со царски рез, па подобро е да остане во болница. Закрепнувањето е во тек. Едноставно се помина како што треба, фала богу – вели Родиќ.

И покрај добрата атмосфера на забавата кај сваќата Цеца, Даниела не го користела микрофонот бидејќи, како што вели, има и такви кои тоа го прават многу подобро од неа.

– Беше забавно, но не се борев за микрофонот, не сум тој талент. Има и такви што знаат да пеат, знаеш!

Данијела е подготвена максимално да и помогне на Богдана за новороденчето, кое по напуштањето на породилиштето повторно ќе живее меѓу Тител и Белград.

-Сите ќе и помогнеме за бебето, Жељко и Вељко, едната баба, другата баба, дедо, сите ќе се грижиме за него.

Бебето првично ќе биде на релација Тител – Белград. Малку со нас, малку со нив – открива гордата баба.

Додека мама е во породилно, малиот Жељко во Тител го чува баба Даниела, која истакнува дека нејзиниот внук не е ни свесен дека има брат.

– Жељко е со мене во моментов, сега е со мене. Сè уште не знае дека има брат додека бебето не дојде дома.

Роднините за кратко време добија четири внуци, а Данијела не крие дека би сакала да има и внука.

-Бог да ве благослови, ќе има уште деца, но таа штотуку се породи, полека… Не би било лошо по четири внуци да добиеме внука, да имаме и мало девојче.

Што и да се случи, само нека е живо и здраво – заклучила Даниела за 24sedam.