Naslovna Zivot Ирена Спасовска непрепознатлива- заведува со ептен полните усни и со овој фустан...

Ирена Спасовска непрепознатлива- заведува со ептен полните усни и со овој фустан и шминка (ФОТО)

Ирена Спасовска е позната како една од нашите најпопуларни фолкерки, а приватно таа е голчем борец во животот, и мајка на Тамара која е веќе возрасна.

– Тешкотии понекогаш имало, но животот е таков. Се’ сум заработила сама со песната, а тоа значи и многу патувања низ Македонија, во странство.

Мојот живот во лето два месеци е речиси во кола за да стигнам до одредена дестинација и на местото каде настапувам без ни еден слободен ден.

Најчесто сама возам и премногу сум МАЖ ЗА ЕДНА ЖЕНА! И нека не се чудат после хејтетите и дежурните плукачи по порталите..Ирена била во Египет, Малдиви, Дубаи или било каде.

Кој работи и може да си дозволи. Мене парите не ми паѓаат од небо. Ретко која жена би издржала или би се осудила“, раскажа Ирена за Женски магазин во една прилика.

Овој период сум насочена кон работата и не размислувам толку многу за љубов бидејки мојата среќа и мојот систем на живеење не зависи од некој маж.

Самостална сум, приземјена, и тешко дека некој ќе ме прелаже сега хаха…Ако се случи тоа ќе бидам во шок хаха. Нејзината ќерка Тамара сега има 23 години и студира мулти медија.

А Ирена изгледа одлично на новите слики кои ги шернала на Фејсбук, но и доста различно од порано. Таа има ептен полни усни, нова шминка, нов аутфит, а колку оваа Ирена е една нова личност, проценете самите.