Naslovna Magazin Убави вести во домот на Лидија Вукиќевиќ: Вака изгледа синот на згодната...

Убави вести во домот на Лидија Вукиќевиќ: Вака изгледа синот на згодната актерка, се огласи и снаата (ФОТО)

Вукичевиќ е една од најубавите актерки во цела поранешна Југославија, и многумина ќе се сложат дека изгледа исто, а можеби и уште подобро од времето кога ја глумеше Виолета Попадиќ во „Бољи живот“.

Актерката направи вистинска магија од својот семеен дом, особено кога е време за одмор. Лидија често на Инстаграм споделува фотографии од својата оаза на мирот, а во една прилика на своите следбеници им покажа како спремила сѐ во својот стан за Бадник и Божиќ.

Нејзината дневна соба зрачи со благосостојба и божиќен мир. Во централниот дел кај каминот има новогодишна елка, сушено овошје, свеќа и семејна фотографија со синовите во близина.

Таа го фотографираше и патријархот Павле со кандило, како и икони на светци кои ги закачи на ѕидот, а заедно со видеото од својот дом ја прикачи и песната „Весели се српски роде“ и ги воодушеви сите.

Инаку, Лидија Вукиќевиќ често добива комплименти за својот изглед, а многумина коментираат дека не се променила многу од времето кога го толкуваше ликот на Виолета во „Подобар живот“.

Имено, Лидија изјавила дека директорот во една улога еднаш побарал од неа да се соблече, што немала намера да го прави, но на таа одлука имала последици.

– Филмот „Развод на одредено време“ со Бата Живојиновиќ го снимав во Метропол со режисерот Милан Јелиќ. Снимавме една сцена. Директор на фотографија беше тогаш покојниот Петко и тој се вклучи во таа наша сцена.

Потоа рече „малечка (штотуку го завршив факултетот за драмски уметности во тоа време), тука треба да се соблечеш“.

Продолжува на следната страна