Naslovna Zivot Тијана се раскара со Јелена Јованова и раскажа што ѝ фали најмногу...

Тијана се раскара со Јелена Јованова и раскажа што ѝ фали најмногу од Македонија

Тијана Дапчевиќ е многу искрен соговорник во интервјуата, а во една прилика таа проговори:

– Дејан Миличевиќ ми понуди соработка во Скопје, после тоа беше направен план за доаѓање во Белград. Меѓутоа, пред тоа отидов во Сомбор за да го видам мојот братучед кој инаку живее во Мелбурн.

Таму го запознав Милан. Веднаш знаевме дека повеќе нема да се разделуваме – дојдовме заедно во Белград и се друго е историја – се сеќава Тијана на љубовта во интервју за Курир и додаде:

– Бидејќи ми ја подаде раката, не сум сама во ништо, заедно поминуваме низ сe“.

Тијана Дапчевиќ, после толку години, одлучи да ја раскаже неверојатната работа што ѝ се случи пред да стане популарна и да го запознае сегашниот сопруг Милан.

Гостувајќи во емисијата „Гранд магазин“, Тијана откри како случајно завршила со пријателка кај македонска гатачка, која и прорекла се.

– Една година пред да се сретнам со Милан Дапчевиќ, средбата која стана историја потоа, мојот пријател отиде кај Македонка да ѝ гледа на кафе.

Таа воопшто не сакаше да оди сама, ме молеше да одам со неа, иако знае дека не верувам во тие работи. И така ме натера да одам со неа.

Таа г -ѓа Руња ме праша дали би сакала да ја погледне мојата шолја, да пие кафе со мене и да разговара. И се согласив, иако, јас никогаш не верував во тоа.

Пиеме кафе и Ружа ми вели дека ќе ја напуштам Македонија една година и дека ќе се преселам во странство. Таа додаде дека таму ќе запознаам маж, кога ќе се заубам „на прв поглед“.

Таа ми рече дека ќе се омажам за него, дека ќе бидам среќна и дека ќе имам едно дете, како и дека ќе бидам многу популарна во таа земја – рекла Тијана.

Tамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ во една прилика искрено зборуваа за разводот на нивните родители, за српскиот магазин „Стори“.

„Разводот на родителите не обележа“ велат двете познати пејачки, а целата приказна ја имаше во печатеното издание на магазинот.

Во неколку наврати, Тамара има изјавено дека нејзината мајка Брана која е поранешна оперска пејачка и професорот по контрабас, Велко Тодевски останале во добри односи по разделбата.

Таа ретко споделува слики од сопругот Милан, а неодамна откри и зошто е тоа така. Мил мој Дапче воопшто не сака да се слика, и секогаш едвај го уловувам за фотка. Сега успеав.

„Мојата карпа, и ветар во грб веќе 20 годинки. Баџица е надвор од контрола, затоа е матен, напиша Тијана.

Тијана Дапчевиќ ретко објавува слики со сопругот Милан и со синот Вук, и има кажано дека нејзиниот сопруг не сака многу да се слика.

Сестра и Тамара во една прилика на Инстаграм стори сподели црно-бела фотографија од нејзините родители, која сигурно е направена пред многу години.

Потоа објави стори на кое се нејзините деца Хана и Дарен со баба Брана со торта. Тамара и честиташе роденден на својата мајка

Тијана на Инста стори објави што и фали многу од Македонија. Тоа е серијата „Преспав“, која оваа година не се емитуваше и официјално не се кажа зошто е тоа така.

Тијана како што е познато во „Преспав“ ја глумеше германката Ула и стана екстра популарна по тој лик.

-Ми фали Преспав, напишала Тијана на стори, а потоа споделила едно видео во кое таа се расправа со Јелена Јованова кога и наредува дека таа ќе биде задолжена за кујната.