Naslovna Magazin Пејачката Гоца Тржан откри дека ѝ е тешко да ослабе: Се учам...

Пејачката Гоца Тржан откри дека ѝ е тешко да ослабе: Се учам себеси да го прифатам своето тело и да го сакам онакво какво што е

Гоца Тржан важи за некоја која никогаш не се двоумела да го каже своето мислење јавно и да коментира за различни ситуации, како и да прикаже секојдневни вистински настани од својот живот, поради што често е на работ на осуда од страна на луѓето.

Гоца во една прилика откри дека е задоволна од своето тело и дека се труди да се ослободи од вишокот килограми по природен пат, преку тренинзи и диета, но истакна и дека во иднина би направила липосукција на стомакот, доколку чувствува потреба за тоа

Таа истакна дека сака да се средува и дека по толку години таа желба не исчезнала, туку дека има стилист, бидејќи не сака да купува работи кои на крајот ќе ги фрли или ќе ги даде на некој:

„Кога јас облакам кошула, мене ми е како фустан, а на Брена би и била како кошула, јас сум сепак ниска жена. Сакам да си играм со модата, на крајот на краиштата јас сум жена, тоа е некако во мојата природа.

Имам стилист кој ми носи гардероба, затоа што ми е поевтино да ја платам таму отколку сама да ја купам, ова е прескапо за едно носење, непотребно.

Внимавам на трошењето, а во спротивно, се трудам да бидам што поекономична кога станува збор за гардеробата затоа што имам потрошено толку многу во животот и на крајот сето тоа сум го дала или фрлила. Во нашата работа тоа е неисплатливо“.

Кога станува збор за естетските корекции и пластичните операции, пејачката признава дека досега не била поддржувач на ваков тип на разубавување, но има една работа која би сакала да ја промени кај себе.

„Сè уште не сум опе риранa, па тоа не е тајна, добар лекар против стареење, кој не ви ги наплатува сите пари и кој прави сè умерено, за да изгледа пристојно, е океј со мене.

Никогаш не сакав да го сменам мојот личен опис. Сето тоа можеш да го фрлиш во вода, ако немаш внатрешна среќа и не си задоволен со себе, без разлика што си.

Тогаш нема шминка, гардероба, што може да ти помогне. Да сакав да се одлучам за операција ќе направев досега, ако нешто направев ќе беше липосукција на стомак и струк, не на лице, нема потреба.

Денес сѐ е нашминкано, може да се користат одредени производи за негување, но секако не сакам да изгледам како дваесет и петгодишна девојка, тоа им го оставам на девојките во тие години, сакам да изгледам како добро воспитана стара дама“, искрена била Гоца.

Гоца неодамна на својот Инстаграм профил објави како изгледа еден од нејзините третмани за подмладување на кожата, а во таа прилика откри дека ставила ботокс само меѓу веѓите, но и користела радио бранови кои го зголемуваат тонусот на кожата на лицето.

Таа нејзина објава крена бура во јавноста, а пејачката беше осудена за естетски корекции, а искрено проговори за сите осуди кои ги добила поради тоа.

– Не знам зошто настана ова, што коригирав естетски на себе, што го прават сите жени, а и многу мажи, само што не се кријам, не лажам и сум многу провидна.

Токму затоа што мислам дека жените и сите луѓе кои се заинтересирани за тоа заслужуваат да знаат што е тоа, како и процедурите кои функционираат – рече пејачката, која верува дека сè уште може да се коригира природно, а во крајни ситуации би легнала под н ож.

– Нема потреба, сѐ уште можам да ослабам со тренинзите, како и кога се грижам за тоа што јадам. Можам да поправам многу такви работи, но влегувам во некои сериозни години, па ќе размислам за тоа.

Ме мачи стомакот. Ме нервира стомакот и потоа постојано морам да го вовлекувам. Се учам себеси да го прифатам своето тело и да го сакам онакво какво што е, а тоа се менува со годините, што е сосема природно, но има работи кои страшно ме нервираат и можеби би направила липосукција на стомакот – рекла Гоца.