Naslovna Zivot Јасмин ја сними Гавазова во невидено издание и додаде: Ваков е животот...

Јасмин ја сними Гавазова во невидено издание и додаде: Ваков е животот на естрадните уметници (ВИДЕО)

Јасмин на Гавазова се занимава со градежништво. Тој е инвеститор, и на социјалните мрежи често објавува фотографии од проектите – становите кои ги продава, а инаку тој изгради и вила со поглед на Дојранското езеро за себе и за своите три принцези.

Пред извесно време, Јасмин објави слики од него како ужива во спа центар, и се релаксира покрај базен и напиша дека е време и тој малку да се одмори по напорната работа со градежните проекти и продажбата на станови.

Јасмин освен што проектира куќи и тоа го прави успешно низ Европа, изгради куќа во Дојран за своите принцези, а кога не работи ужива во адреналински споротови.

На една од сликите на неговиот Инста профил, Јасмин покажал како вози мотор, и тоа токму над Дојранското езеро кое му е на дланка на оваа слика.

Дали овој поглед кој го објавил е погледот близу вилата која се прави во Дојран или не, останува да видиме, но на други слики, тој покажал дека има колекција од мотори и дека ужива да вози по неасвалтирани, земјени патеки.

Јасмин и Гавазова неодамна решија да се одморат малку, па заминале во својата нова куќа во Дојран. Може да се претпостави дека куќата веќе им е изградена, а тоа дали ја средиле, останува на пејачката и сопругот да проговорат.

Во секој случај, локацијата и погледот кој го избрал Јасмин е врв, што ја покажува неговата професионалност во работата што ја работи.

Гавазова го сними погледот од терасата и пред куќата се гледаше големиот двор, базен, но и целата убавина на Дојранското езеро.

Сузана објавила една нејзина постара слика со сопругот Јасмин, но многу важна – од денот кога станала невеста. Сузана изгледала супер и тогаш како и сега.

Поводот за сликата беше всушност годишнината со Јасмин – тие се во брак цели 9 години. „На овој датум, јас и мојот сопруг стапивме официјално во брак. Нека ни е на здравје“, стои во објавата на Сузана.

Сузе е екстра домаќинка. Нема манџа, јадење во тава или десерт кој таа не може да го направи или да го приготви, а тоа редовно го покажува на нејзините сториња на Инста.

Во една прилика, Гавазова изјави дека со Јасмин се запознале за време на нејзина турнеја, и по само еден месец тој ја побарал нејзината рака. „Јасмин е човекот кој го барав цел живот.

Сѐ се случи бргу, но јас сум среќна“ – изјавила таа веднаш по свршувачката своевремено.

Во една прилика, Јасмин на својот Инстаграм профил има објавено слики од сите свои четири деца. Со Сузана, тој ги има ќерките Емили и Селена.

А претходно, тој има два големи сина, кои се прекрасни момчиња, и си наликуваат со татко им.

„Мојот живот“, напишал Јасмин до овие слики и објавил фотки од неговата голема гордост, двата сина и двете ќерки.

Јасмин постојано ја фали неговата сопруга, каде и да ја објави, пишува само пофални зборови за неа. Се гледа дека Гавазова и Јасмин се многу вљубени еден во друг, како и првиот ден, а плод на нивната голема љубов се двете ќеркички.

Гавазова неодамна беше во Австралија каде имаше турнеја, а Јасмин, како и секогаш ја придружуваше својата сакана, на настапите.

Сузе објавуваше многу видеа од настапите, а на нив можеше да се забележи дека нашинците во дијаспората многу се забавуваат на нејзиниот глас и нејзините песни.

Сепак, изгледа дека не е сѐ така идилично и покрај тоа што Сузе е многу вредна, постигнува сѐ да заврши, и со настапи, и по дома да зготви, нејзиниот сопруг објави дека неговата сакана е изморена.

Јасмин тоа го прикажа на многу интересен начин, каде што Сузе заспива на јавно место додека чекаат, а после се разбуди и збунето го погледна својот сопруг.

Јасмин на видеото напишал: „Животот на естрадните уметници“, што сака да каже дека на Сузе ѝ е напорно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jasmin Kuruzovic (@jasminkuruzovic)