Naslovna Zivot Лила објави слика од болнички кревет, пред операцијата и објасни како се...

Лила објави слика од болнички кревет, пред операцијата и објасни како се чувствувала (ФОТО)

Една од најпознатите македонски водителки, Лила Стојановска, неодамна обзнани за својата борба со канцерот, нешто за што јавноста не знаеше.

Таа изминатите денови, во повеќе наврати раскажуваше како и поминувал периодот за рехабилитација, а денес објави и слика од болничкиот кревет и раскажа како се чувствувала во моментите пред операцијата:

Кој би рекол дека животот ќе ми се дели на “пред” и “после” оваа слика! Слика направена половина час пред мојата петчасовна операција на канцер на дојка .

Сосема спонтано направена од мојата другарка @annie_a_mark a сега сосема случајно пронајдена во мојот албум со слики . И да… оваа насмевка е искрена и многу зборува . Зборува за тоа дека воопшто не се плашев и не траоризирав.

Зборува за тоа дека едвај чекав да се случи и да го продолжам патот на излекување! Добро прочитавте: Не, патот на лекување туку на излекување.

Зборува за мојата решеност да го издржам и ова патешествие не баре сум тргнала да снимам уште една од моите емисии! А денот студен, зимски ама сончев. Го сфатив тоа како добар знак. И беше !!!

Продолжува на следната страна