Naslovna Makedonija Апасиев објасни оти го нема по телевизии

Апасиев објасни оти го нема по телевизии

Статус на лидерот на Левица, Димитар Апасиев:

“АПАСИЕВ, ОТИ ТЕ НЕМА ПО ТЕЛЕВИЗИИ?” е најчестото прашање кое го добивам периодов.

Ме нема оти во Собрание го блокиравме законот за легален поткуп на медиуми од времето на Грујо, со кои петте национални телевизии (Сител, Канал 5, Телма, Алфа и АлсатМ) ќе требаше да инкасираат по милион и пол ЕУР за владини реклами.

Уште долго нема да ја има Левица по телевизии, а после тоа ќе ги снема концесиите на телевизиите. Така одат тие работи во животот. У круг.

p.s. Сета среќа што живееме во време на социјални медиуми, па гласот на Левица не може да биде замолчен.“