Naslovna Magazin Семејството Ражнатовиќ бројат ситно: Цеца откри каква е Богдана непосредно пред породувањето...

Семејството Ражнатовиќ бројат ситно: Цеца откри каква е Богдана непосредно пред породувањето и дали пребира: „И јас бев таква“

Синот на Светлана Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, целосно ги промени животните навики откако се ожени со Богдана Родиќ, кој му го роди синот Жељко, a сега го очекуваат вториот син.

Тој се посветил на деловните обврски и боксот додека слободното време го поминувал во семејната куќа во Љутиче со Богдана. Вељко ги поминуваше ноќите излегувајќи, а сега истакна дека тоа за него е минато.

На прашањето дали барем понекогаш излегува, кога обврските му дозволуваат, младиот спортист вели дека не.

– Никогаш не излегувам, особено не во кафеана. Дома можам да собирам драги луѓе кога има некој важен датум, да славиме, да се забавуваме, но не и да скитам по кафани.

Отпрвин не му одговара на оженет маж со дете, а сум и спортист. Имам два тренинзи дневно, добро јадам и одморам.

Живеам и дишам, седам дома со моите, нема ништо – објасни тој во утринската програма на Прва телевизија.

Вељко во моментот на упокојувањето на татко му имал само четири години, а иако избегнува да зборува за оваа тра гедија, минатата година во интервју за Информер си ја отвори душата и зборуваше за најтешките моменти во животот.

-Постојано прашував каде е татко ми, а мајка ми и тетка ми не сакаа да ме лажат, па ми признаа дека е мр то в. Тоа беше шок за мене. Тоа е шок за секое дете… За среќа, бев многу млад.

Не сакам да зборувам за тоа, тоа се тешки теми, ние само знаеме како се чувствувавме. Веќе не можам да размислувам за неправедните работи што ми се случија.

Сега останува на мене да му дадам сè на моето дете, да го продолжам животот понатаму – изјави тогаш Ражнатовиќ, кој по тој повод првпат проговори за својот татко.

– Не сакам да зборувам за тоа јавно, но морам да признаам дека никогаш не можам вистински да им простам, иако знам дека простувањето е клучот за чистото срце.

Бидејќи не можам да го направам тоа, се помирив со тоа што му го направија… Не можам да одам да се одмаздам, морам да мислам на себе, на семејството, на детето што го имам – призна тогаш Ражнатовиќ.

Богдана и Вељко одбројуваат ситно до нејзиното породување и денот кога на свет ќе дојде нивниот втор син, кого ќе го именуваат Крстан.

-Бебето треба да се роди на 17 април, на тој ден е роден таткото на Вељко, Жељко Ражнатовиќ – Аркан. Најважно ни е процесот на породување да оди без проблеми – изјави свекрвата Цеца, а сите нетрпеливо го чекаат новиот наследник.

Втората бременост очигледно добро ѝ оди на Богдана, на само две недели пред породувањето бремената Богдана блеска со широка насмевка на лицето.

Освен тоа, Богдана е многу активна и времето со синот Жељко го користи за играње во природа, која момчето ја обожава.

– Мило ми е што Богдана е активна трудница, таква бев и јас. Не е разгалена трудница. Здраво е и за мајката и за бебето кога трудницата е активна, се разбира, освен ако лекарот не нареди одмор – изјавила Цеца, која многу ја сака Богдана.

Богдана истакнува дека нејзината втора бременост е потешка од првата.

– Сега ми е потешко отколку со Жељко. Со него имав впечаток дека сум бремена само шест до деветти месец. Сега веќе чувствувам дека ми е многу тешко. Останува уште малку време до породувањето, едвај чекам – признала таа.