Naslovna Magazin Мили го напушта жирито? Поповиќ реши да му ја исполни желбата, па...

Мили го напушта жирито? Поповиќ реши да му ја исполни желбата, па понудата за нова соработка пропадна среде емисија

Мили и Нина не се разделуваат по наводната афера за која сите шпекулираа неодамна. Тие двајца се појавија на свадбата на синот на Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ, а некои коментираа дека Мили сака да им ја затвори устата на сите и да покаже каква убавина има покрај себе.

Таа никогаш не се појавува со сопругот, па на Гранд се шегуваат дека неговата сопруга сега го земала под своја закрила.

Композиторот Александар Милиќ Мили во последното интервју зборуваше за здравјето и истакна дека за сѐ има „лек“.

– Јас сум апсолутен љубител на лукот. Почнав да јадам навечер само лук и навистина не се сеќавам кога последен пат бев бо лен.

Верувам дека лукот е бела магија и дека не ги отерува само вам пирите, туку сѐ што е лошо – изјави Александар за „Гранд“ додека со насмевка одговара на прашањето како неговата сопруга реагира на тоа:

– Жена ми спие во друга соба!

За Стори.рс тој сподели детали од неговиот приватен живот: Дали вашата сопруга ги разбира вашите чести отсуства од дома?

– Имам среќа што Нина е исклучително разумна и толерантна личност. Воопшто не и е лесно бидејќи мојата работа бара чести отсуства од дома поради турнеи и работа во студио.

Сепак, некако успеав да се организирам и да се посветам на семејството. Секој момент од слободното време го поминувам со нив.

Александар Милиќ Мили е во центарот на скандалот откако се дозна дека композиторот наводно и праќал пораки на контроверзната водителка Јована Јеремиќ, а сето тоа било откриено за време на утринската програма кога бил фотографиран телефонот на водителката.

Имено, Александар Милиќ Мили и неговата сопруга Нина со години важат за еден од најскладните парови на домашната естрада, но по пораките кои излегоа на површина, нивниот брак може да биде загрозен.

Имено, на социјалните мрежи одекна веста дека Александар Милиќ Мили наводно ја изневерува сопругата. Се’ започна кога телефонот на водителката Јована Јеремиќ беше фотографиран за време на емисијата „Викенд утро“,

а кога фотографијата беше зумирана во инбокс, меѓу првите се најде и пораката за која се мислеше дека е на Мили, поради името и сликите кои неодоливо потсетуваа на социјалниот профил на Инста на пејачот.

– Или можеби спа ако сакаш да се опуштиш… Нудам многу, не вреди – стоеше во пораката.

Покрај сериозната задача да ги пронајдат најголемите музички таленти во регионот, членовите на жирито на „Ѕвезда Гранда“ на чело со Саша Поповиќ наоѓаат простор за шеги во речиси секоја емисија, а во последното емитување, Мили го инспирираше креативниот директор, на почетокот од емисијата.

Да потсетиме, иако многупати учествувал во разни хуманитарни акции, Саша Поповиќ тоа никогаш јавно не го разоткрил.

Пред неколку дена на снимањето на „Ѕвезда Гранда“ донираше две виолини на музичкото училиште во Бујановац.

-Овде донираме две виолини за музичкото училиште во Бујановац, а организатор е здружението Виварти. Еве две виолини за неколку деца кои убаво свират.

Нека научат, па кога ќе пораснат да речеме дека ќе дојдат да ја следат Цеца. Всушност, таа веќе ќе биде постара, тогаш најдобро е да ме следите, јас сум најмлад овде со Босанец – се пошегува Саша.

Имено, додека водителите Сања и Воја го претставувале жирито, Мили се обидувал да дојде до збор, а кога Поповиќ му ветил дека ќе го има доволно на телевизија, тој открил неверојатна работа.

– Сакам да бидам водител, тоа е мојот сон – призна Мили, а главниот и одговорниот Саша реши да му ја исполни желбата.

– Дали навистина сакаш да бидеш водител?

Еј, јас имам куче, нема кој да го носи секој ден да моч ка, и мојот и Хак на Марија, еве имаме водач – возвратил Саша на негов начин и ги насмеа сите присутни.