Naslovna Zivot Дарко се огласи и го искрено кажа што мисли за Саша Поповиќ:...

Дарко се огласи и го искрено кажа што мисли за Саша Поповиќ: Мислев дека тој ги малтретира кандидатите за “Ѕвездите на Гранд“

Познато е дека Бракот на Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ се смета за еден од поидиличните бракови, а една од главните причини за нивната идилична среќа е врската на Саша со синот на Сузана од првиот брак, за кој пејачката често зборуваше.

Јовановиќ еднаш рече дека Даниел немал особено среќно детство, бидејќи неговиот биолошки татко не бил заинтересиран за него.

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па тој дури и не знаеше што се случува.

Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот.

Имавме толку среќа, или немавме среќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син.

Од друга страна, Даниел не праша ниту за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Сале – рече тогаш Сузана за „Стил магазин“.

Тешката приказна за детството на Даниел сепак доби среќен крај, а Сузана вели дека тие двајца имале навистина голема среќа што го запознале Саша и дека со толку многу љубов го прифатил Даниел.

Даниел, како што претходно изјави пејачот, не сака да чуе ниту збор за неговиот биолошки татко.

Дарко Филиповиќ е пејач кој се прослави во првата сезона на музичкото натпреварување Звезда Гранда каде го освои четвртото место.

Иако за кратко време постигна забележителен успех, неговата кариера тргна по друг пат и многу брзо потоа се повлече од сцената.

Во првата сезона на Звезда Гранда вниманието го привлече со емотивниот однос со колешката Тања Савиќ, која исто така учествуваше на ова натпреварување.

Најголем хит во неговата кариера е песната „Она, она“, а досега има издадено само два студиски албуми. И покрај тоа, неговиот прв албум „Трбаш ми“ помина добро кај публиката.

Дарко во 2016 година се ожени со Јасна со која има две деца. Пејачот во интервју за Курир откри што мисли за директорот на Гранд продукција Саша Поповиќ во првата сезона на „Ѕвезда Гранда“.

-Саша Поповиќ го запознав во 2003 година. Пред тоа имав мислење за него дека е многу строг и дека ги малтретира кандидатите.

Меѓутоа, кога навистина го запознав, сфатив дека тој е многу обичен човек и домаќин. Се однесуваше како татко на шестмината, односно првиот тим на Звезда Гранда – изјави пејачот, а потоа откри како го поминува животот денес:

– Често работам и внимавам што повеќе да сум со семејството и децата. Не сакам да го пропуштам нивното детство и сакам да го живеам како татко.