Naslovna Magazin Цеца ги изненади колегите, па неочекувано завршија на луда забава со Тијана...

Цеца ги изненади колегите, па неочекувано завршија на луда забава со Тијана Дапчевиќ (ВИДЕО)

Во една прилика, кога славеше годишнина со својот сопруг Милан Дапчевиќ, Тијана Дапчевиќ всушност откри дека уште одамна се знаело дека тие двајца ќе бидат заедно, тоест судбината ги споила.

„Мојата мајка, (многу пред да стане тоа), ја читала приказната на Ѓура Јакшиќ за Тијана која била вљубена во Милан. Поради таа Тијана на Ѓура, подоцна одлучила дека и јас треба така да се викам.

Две училишта, една Академија и „неколку“ љубови подоцна, го запознав Милан на местото на кое не ни знаев дека можам да бидам (кошаркарски натпревар), затоа што спорт не поднесувам. Оттогаш, ние двајца поднесуваме сѐ.

Од тогаш, сите мисли ми почнуваат со множина. Нека ни е среќна годишнината, љубов моја“, напиша Тијана тогаш.

Најмногу ме смеат син ми, Хана и Дарен, со нив е игранка без престанка, особено кога се сите тројца на купче, тоа е пресмешно.

Вук ѝ прави „будалаштини“ на Хана, Хана му прави „будалаштини“ на Вук, а Дарен сето тоа го гледа од страна, како Тито и Кардељ ги гледа двајцата.

Како цртан филм му се тие двајца, зашто не можат да се доискажат. Секогаш кога се заедно, тоа се смешки. Од што се еуфорични се пресмешни. И многу сакам да ги гледам така на купче, кога се еуфорични и кога си прават „будалаштини“ едни на други.

Кој поголема будала ќе направи од себе, тоа е врвот. Тие се моето богатство и мојата најголема љубов“, рекла Тијана.

Пејачката во бременоста пред многу години се здебелила повеќе и пред породувањето имала 115 килограми. Сепак, таа решила да направи нешто околу тоа и успеала да ослабе 45 килограми.

– Буквално носев друга личност во себе. Немав врат, а рацете ми беа како бедра – открила пејачката во една прилика за локалните медиуми.

Затоа таа одлучила да го промени својот животен стил.

– Решив да направам нешто околу тоа. Сепак, почнав да слабеам дури кога сфатив дека не ми треба никаква диета, туку да го променам начинот на живот – изјавила тогаш таа.

Решила секој ден да го започне со овесна каша со чиа семе и црвено овошје, за ручек најчесто јаде мисирка со зеленчук, а за вечера јаде риба со салата.

– Имав криза на почетокот, но дадов сè од себе да издржам. Сите треба да го избегнуваме шеќерот, брашното и млекото. Така ќе дојдеме до посакуваната тежина, сепак, како и другите жени, често се опуштам и се дебелеам – тврди пејачката.

Мјузиклот „Весело девојачко вече“ повеќе од една година ги освојува срцата низ регионот, а неодамна го прославија десеттиот јубилеен настап.

Познатиот тим составен од Тијана Дапчевиќ, Зорана Павиќ, Ивана Петерс, Маја Брукнер и Јелена Ѓокиќ со својот хумор ги забавуваа бројните посетители, меѓу кои присуствуваа и голем број јавни личности.

Меѓу првите се појави Светлана Цеца Ражнатовиќ, која од првите редови ја виде оваа одлична петорка.

Колку се професионални во работата говори податокот дека дамите сѐ уште имаат сценски страв, за што Тијана Дапчевиќ зборуваше ексклузивно за Гранд.

– Постои тој позитивен сценски страв во одреден момент, кога треба да излезете на сцената. Меѓутоа, кога ќе го почувствувате првиот аплауз и првата реакција на публиката, сето тоа се топи.

Секогаш е различно, секогаш има некој нов трик што некој од нас петмина го истура. Пред неколку дена имавме два настапи и двата беа полни, за нас беше спектакуларно – гордо раскажа Тијана.

Популарните дами на хумористичен начин ја забавуваа публиката и покажаа неверојатни актерски способности, но освен хумор успеаја да ги допрат срцата на сите присутни изведувајќи големи хитови.

Од целиот настап видно трогната и воодушевена беше Цеца, која не одолеа да ги поддржи и колегите зад сцената.

Меѓутоа, додека ги сумирале впечатоците, Цеца и оваа позната петорка решиле да ја продолжат среќната ноќ во еден популарен ресторан во Белград, а како го поминале времето и што правеле може да дознаете во видеото.