Naslovna Zivot Сите ја знаете сопругата на охриѓанецот Александар Јосифовски, но допрва треба да...

Сите ја знаете сопругата на охриѓанецот Александар Јосифовски, но допрва треба да ја видите неговата мајка: Таа е вистинска бoмбa (ВИДЕО)

Охриѓанецот и второпласираниот финалист на „Ѕвезда Гранда,“ Александар Јосифовски одржа промоција на својот нов сингл во ресторан во Белград, каде се појавија бројни колеги, жирито на „Ѕвезда Гранда“ и членовите на неговото семејство.

Јосифовски во текот на целата вечер не можеше да ја сокрие среќата поради бројната поддршка што ја доби, но ветерот во грб што му го пружаат сопругата и мајката е бесценета.

Да потсетиме, Јосифовски беше еден од фаворитите и многумина мислеа дека дури и тој ќе победи, а по симнувањето од бината ги сподели првите впечатоци..

– Задоволен сум како испадна сѐ, сѐ уште не ми се верува дека ова се случи. Не очекував толку многу гласови, тоа е сѐ благодарение на вас, ви благодарам на сите!

Бев изненаден кога слушнав, ви благодарам на сите. Се случи нешто што е екстра за мене, се чувствувам токму така, бидејќи како претставник на рокот не се надевав на ова – вели Александар, кој тврди дека не му е жал што не победил:

– Од првото коло досега се боревме заедно. Секоја чест за Нермин и не сум разочаран, чувствувам дека истото ми се случило и мене.

Доволно ми беше да бидам таму, до столчето, тоа е голем успех за мене и им благодарам на сите за поддршката.

Тој откри и какви планови има за следниот период и што подготвува за публиката.

– Ќе има нова песна сигурно, со бендот правам изненадување за публиката што ќе биде во мој стил, а ќе имаме можност да соработуваме со некои текстописци, самите ќе ги направиме аранжманите, нешто ќе се случи наскоро – вели Александар.

По спектакуларната вечер и високото второ место што го освои, во Македонија се подготвуваше и голема прослава.

– Веселбата сигурно ќе биде кај мене, баба ми секако ќе подготви специјалитети, ќе има можност да видам многу луѓе за кои знам дека ме чекаат – вели тој и признава дека ќе му недостига „Ѕвезде Гранда“:

– Сè ќе биде некако еднакво, за разлика од тоа како се дружевме овде, сето тоа пријателство ќе ни остане во сеќавање, благодарен сум на продукцијата од која имаме голема поддршка и на жирито.

Сега малку ќе падне еуфоријата, но ќе има нова еуфорија, да продолжиме да нарачуваме нови успеси.

Неговиот ментор Џорџе Давид во полуфиналната вечер откри дека Јосифовски имал голем проблем со зависноста од ал кохол и дека со заеднички сили го надминале.

– Некои работи се случија во мојот живот, но сега сѐ е океј и кул. Успеав да го надвладеам заедно со него и моето семејство и секој што има таков проблем нека го реши затоа што е подобро вака, барем да има контрола.

Донекаде влијаеше и ми го спаси животот и кариерата, имаше голема улога во тоа – призна тој.

За поубавата половина на пејачот, Теодора велат дека е владетел во сенка, како што често се шегува и самиот Јосифовски, бидејќи таа внимателно го следела и поддржувала во десетмесечната бор ба.

На промоцијата на синглот „Пусти ноќи“, Теодора не ја симнала насмевката од лицето, внимателно набљудувајќи го успехот на својот сакан, со кој наскоро планира да организира свадбена веселба.

-Се запознавме пред шест години, тогаш влеговме во врска. Всушност, заедно сме седум години, а се познававме и пред тоа.

Среќни сме секој ден, но свадбена веселба уште не сме направиле. Се надевам дека ќе биде наскоро, сега е добра прилика – рече Александар, кој уште се сеќава на првата средба со Теодора.

– Се запознавме во Охрид. Во нашето друштво имаше неколку убави девојки, но таа се истакна. После неколку дена ми беше роденден, сакав некако да го направам тој ден позначаен и тогаш ѝ подарив прстен.

Таа тогаш рече „да“ затоа што се срамеше да ме одбие. Сè уште е со мене, се надевам дека е добро – се пошегува пејачот, кој освен девојката, од самиот почеток на кариерата  добива несебична поддршка од мајка му, иако таа досега не се појавуваше во јавноста.

Со својот изглед, но и со својот неверојатен шарм и енергија, мајката на пејачот, Елизабета ги шармираше сите присутни на промоцијата каде се појави во елегантно издание.

Таа со широка насмевка на лицето и полно срце застана пред објективот и зборуваше за досегашниот успех на нејзиниот наследник, но и за очекувањата што ги има од него.

– Не можам со зборови да опишам колку сум горда на него. Тој е само рокер и одличен пејач за вас, но за мене тој е сонцето што вечно ќе свети..

Верувам во него, верувам во неговата работа, па се надевам дека ќе го добие местото што го заслужува – изјавила Елизабета за Гранд.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ.