Naslovna Zivot Лидија Вукиќевиќ откри каква „свекрва“ е и што прави со девојките...

Лидија Вукиќевиќ откри каква „свекрва“ е и што прави со девојките на нејзините синови

Многумина ќе се сложат дека изгледа исто, а можеби и уште подобро од времето кога ја глумеше Виолета Попадиќ во „Бољи живот“.

Станува збор секако за актерката Лидија Вукичевиќ, која е е една од најубавите актерки во цела поранешна Југославија.

Актерката, со речиси сите свои фотографии го привлекува вниманието на јавноста. Овој пат, таа го покажа убавото тело во тесен комплет, а многумина се прашуваа како успеа да изгледа одлично.

„Жено, што јадеш и пиеш?“, „Како си толку витка?“ Беа само некои од коментарите под фотографијата на Лидија. Актерката еднаш ја откри тајната на нејзиниот добар изглед.

– Воопшто не одам во теретана, само кога на некој од моите пријатели ќе му треба реклама за бизнисот. Има нешто што правам повеќе од 15 години, а тоа се стомачни вежби. Правам стомачни и грбни и сето тоа трае вкупно пет минути.

Не можам да поднесам грчеви на лицето и телото, па затоа не ги правам вежбите долго. Кога и да ми дојде, во било кое време од денот, јас го правам сето тоа.

Не сум приврзаник на времето или луѓето – рече актерката и додаде дека се обидува да се храни здраво, но дека телото понекогаш треба да се почести со нешто што тој го бара, бара, без оглед на диетите и фит формите.

– Секогаш јадев здраво. Никогаш не сум јадела нешто со сила, она што не ми се допаѓа може да биде здраво колку сака, но нема да го земам.

Треба да го слушаме нашиот организам најмногу, бидејќи тој го бара она што ни недостасува. Се обидувам да јадам почесто, но помалку.

Јас не јадам место и слатки. Од слатките, само сакам да јадам раванија. Некои супи, чорби, во последно време многу се грижев за мојата исхрана.

Јадам работи без глутен, но никој официјално не ми рече да не јадам глутен. Јадам многу житни култури со суво грозје, брусница.

Мед со цимет, ѓумбир со мед, сè што може да се смести во медот, јас го правам и го јадам“, откри актерката.

Вукиќевиќ плени со својот изглед и енергија во шестата деценија од животот, а нејзиниот дом на Бежанијска коса зрачи со таква харизма.

Во ентериерот во домот на Лидија доминира мирот, белата боја, а Лидија својот простор за живеење го наполни со детали кои зрачат со топлина и го сподели на Инстаграм.

-Кога ќе си ја гледате својата работа, тогаш имате многу работа.

Остана боја и вар во косата, некој скршен нокт, и можете веднаш да ја фрлите тренерката во ѓубре НО сето тоа не е ништо во споредба со уживањето во работата во времето и просторот“, напиша таа на Инстаграм и сподели слика од својот соврешно среден балкон.

Лидија Вукиќевичќ неодамна вила во Македонија, и ја играла претставата „Обвинителка“ во преполниот театар во Штип, во која глуми со Магдалена Ризова и Сашо Ристовски.

Таа во Женски магазин зборувала отворено за својот живот, ама и за тоа каква свекрва е, тоест за девојките на нејзините два сина.

За своите два сина, едниот пилот, а другиот спортски директор во ОФК Београд, вели дека се прекрасни момчиња. Има одличен однос со нивните девојки.

– Во куќата сум растела со тие деца, со младите. Повеќе се дружам со млади луѓе отколку со својата генерација. Поради мојата популарност во почетокот малку им е непријатно, но многу брзо гледаат дека сум потполно кул, што би рекле тие.

Потоа имаме одлична комуникација. Заедно одиме во шопинг. Секогаш се обидувам да им се најдам на тие девојки и да им купам нешто.

Сакам да се убави. Сакам да се дотерани. Тоа се девојки на моите синови. Воопшто, сакам да видам убаво облечена жена“, рекла во Женски магазин Лидија Вукиќевиќ.