Naslovna Magazin Барбара Бобак призна: „Бесрамно ја украдов Драгана Мирковиќ, не можев да ја...

Барбара Бобак призна: „Бесрамно ја украдов Драгана Мирковиќ, не можев да ја најдам“ (ВИДЕО)

Барбара Бобак неодамна се наврати на моментите од претходната година и изненади со она што го кажа, вклучувајќи го и нејзиното поранешно момче и свршеник, Дарко Лазиќ.

Барбара Бобак, која стана актуелна во јавноста поради врската со Дарко Лазиќ, која заврши неславно, не сака да зборува за својата поранешна љубов, а осврнувајќи се на минатата година, уште еднаш алудираше на пејачот во негативен контекст.

Како што рече, освен што 2022 година ѝ донесе успех во деловна смисла, таа и ја избрка целата „кал“ од животот.

„Претходната година ми го одзеде целото ѓубре и нечистотија од мојот живот, сите ситни души, лажни пријатели и лоши луѓе“, грубо рекла Барбара и открила дали е подготвена по драматичниот период и бурна врска и раскинување со Дарко Лазиќ, за нова љубов.

„Секогаш сум подготвена за љубов, а ако ме прашате каков маж ме привлекува, мојот одговор е – харизматичен, интелигентен, амбициозен, корпулентен и успешен“, одговорила пејачката која неодамна призна дека барала професионална психолошка помош поради премногу обврски, но и раскинувањето.

„Побарав стручна помош пред раскинувањето, ако сакате да бидеме искрени (се смее). Поради сето тоа, мојот живот одеднаш се промени од корен.

Јас сум некој кој водел многу оптимален живот, и кога нешто вака ти се случува, таков „бум“, кога сѐ целосно ќе се сврти против тебе, за да се снајдеш со сето тоа и да не се изгубиш, мораш. Мислам, не треба, но јас морав, призна Барбара во емисијата „Амиџи шоу“.

Пејачката Барбара за многу краток период успеа да постигне голема популарност и да го привлече вниманието на медиумите, па не е чудно што ја промовираше својата нова песна „Погрешни“ во еден ресторан во предградието, каде ги собра колегите, пријателите и бројните претставници на медиумите.

Пејачката расположена застана пред камерите и зборуваше за новата песна и актуелните случувања во нејзиниот живот.

– Имав толку многу настапи, песни, но немав промоции. Имам трема, но само малку бидејќи ова ми е прва промоција. Сакам сѐ да оди добро и сите да се опи јаниме потоа – вака започнала насмеаната пејачка.

Бидејќи песната се вика „Погрешни“, ја прашале пејачката кој ѝ згрешил во животот и дали некому ги посветила песните, на што таа одговори:

– Сите што веќе не се мојот живот згрешиле. Јас не ја напишав, но цел живот носам погрешни одлуки во врска со пријателите и со момчињата, време е да научам од моите грешки – заклучила Барбара, која му е бивша девојка на Дарко Лазиќ.

Многумина велат дека новата песна на Барбара потсетува на хитот на Драгана Мирковиќ од деведесеттите, но пејачката тврди:

-Бесрамно ѝ го украдов. Се шегувам! Кога ми го испратија демото, песната немаше добра увертира. Сè започна спонтано и сфативме дека личи на песната на Драгана, но многу ни се допадна.

Се обидувавме да најдеме автор, да ја купиме, но не успеавме да допреме до нив, јас не стигнав до Драгана Мирковиќ.

Морам да признаам дека увертирата изгледа слично, но кога ќе се погледне нотното дело е сосема поинаков, само е инспириран од песната на Драгана.

Барбара откри и дали се кае за погрешните одлуки што ги донела.

-Не жалам затоа што ме обликуваа во личноста што сум денес и ме доведоа на ова место, а да не се лажеме, ми се допаѓа местото каде што сум денес.

Погрешните луѓе едноставно ве доведуваат до лу дило и затоа не можете да им кажете „не“, а од друга страна прават сѐ за да изгледаат најдобро – објаснила насмеана Барбара.

По само неколку дена од објавувањето на песната, Барбара успеа да влезе во трендот на најслушани песни, па проговорила дали очекувала ваква реакција од публиката.

– Да бидам искрена, не. Очекував дека песната ќе биде високо рангирана, но навистина не мислев дека ќе влезе во првите пет.

Направив социјален експеримент со Тик Ток каде објавив дел од мојата нова песна и сфатив дека е одлична. На колегите им советувам да го сторат истото со нови песни – изјави пејачката.

Откако ја промовираше песната, Барбара им приреди незаборавна забава на пријателите, во клубот владееше одлична атмосфера која ја направија нејзините колеги музичари.

Целото интервју на Барбара погледнете го ОВДЕ.