Naslovna Magazin Се чувствувам како да имам 20 години: Тања Савиќ остави тежок период...

Се чувствувам како да имам 20 години: Тања Савиќ остави тежок период зад себе и покажа како вежба (ВИДЕО)

Пејачката Тања Савиќ помина низ тежок период. Нејзиниот турбулентен брак со Душан Јованчевиќ заврши, а таа водеше и битка за старателство над синовите. Иако не се разведе по своја волја, таа ја прифати новонастанатата ситуација.

Нејзиниот бивши сопруг во една прилика изнесе ска ндал озни тврдења дека пејачката наводно ги мал трет -ира нивните синови и тој до редакцијата на Блиц достави фотографии, како и снимка од разговор со Тања Савиќ.

– Моите деца се жалат дека Тања ги те -па, им забранува да разговараат со мене, ги каз нува, манипулира со нив, уценува и се за канува ако ми ја кажат вистината, лошо ќе си поминат.

Тие треба да ми кажат само она што таа ќе им го каже иако е лага – раскажува сопругот на Тања за „Блиц“ и тврди:

– Сега синот Ѓорѓе ми покажа како го бркала околу станот и како со ноктите му го изгребала челото и му оставила видлива лузна.

Само што слушнав од него, буквално пред пет минути. Таа се зак ани дека ќе ме тужи ако сето ова го кажам на медиумите. Таа сè уште го убедува да ми каже дека случајно го изгребала.

Тука, социјалното треба да интервенира, бидејќи таа ги премина сите граници на нејзините лаги и манипулации.

Еве, слушнете ја пораката на крајот, тој вели сега одиш на блок, а можете да ги слушнете децата во позадина како се жалат и обајцата велат: „Не!“, изјавил нејзиниот бивши сопруг во една прилика.

Имено, пејачката беше во врска со градоначалникот на Бања Лука, но ја прекинаа врската кога облече венчаница, и сликата ја објави на Инстаграм и ја обележа Бања Лука, а сите алудираа дека се омажила за Драшко Станивуковиќ.

– Точно, целта ми беше да ја вознемирувам целата јавност. Сето тоа беше само маркетинг. Правам сѐ во движење, живеам во моментот, таква сум.

И кога барам совет од некого, слушам, но на крајот правам што сакам. Новинарите се шегуваа, решив да им вратам малку.

Облеков венчаница, пробав да видам како ќе ми стои, бидејќи не ја облеков на свадба, тоа беше само граѓанска свадба, не се омажив во црква, рекла Тања мислејќи на бракот со Душан.

Да ме прашавте дали го посакував тоа пред десет години, ќе кажев да, сега ми помина. Мислам дека го надраснав тоа – изјави Тања и призна дека повеќе не е во контакт со градоначалникот Станивуковиќ и дека ја прекинале врската:

– Го поздравувам Драшко во оваа прилика, веќе не сме во контакт! Виртуелно раскинавме, го клоцнав (се смее). Сето тоа траеше една година.

Дали се слушнавме тој ден кога ја закачив сликата во венчаницата, подобро да не зборувам понатаму…

Само ќе кажам дека по луде и ме пцуеше малку по телефон. Како и да е, сега немаме комуникација, го прекинавме и тоа. Веќе ја најде девојката која ја сака, сигурна сум, но треба да има мир.

Тања во новото интервју за Гранд изјавила:

„Би сакала да можам да комуницирам со него, но неговата желба не е таква. Мислев дека тоа ќе биде љубов за цел живот”, изјави неодамна Тања, која по разводот сврте нов лист и ја поправи нејзината исхрана и почна да вежба.

„Почнав со детоксикација и требаше да пијам само сокови од овошје и зеленчук, но не можев да издржам без да ставам храна во уста. Цедените сокови ги планирав за појадок и решив да имам помали и лесни оброци.

Јадев салати, пилешко, риба… Секако, сето тоа без леб. Буквално ја преполовив количината на храна што ја внесував и тоа брзо ми донесе резултати“, неодамна изјави пејачката за „Хит Информер“ дека била мотивирана од ги види резултатите.

„Сакам да тренирам. не сум многу строга околу тоа“, изјави пејачката која го прослави својот 38 роденден, но се чувствува двојно помлада.

„Не можам да верувам, но ова време навистина ми помина. Мислам дека онака како што се чувствуваме внатре, така зрачиме, а јас се чувствувам како дете однатре. Се чувствувам навистина младо, како да имам дваесет години“, изјави таа за „Гранд“.

A тоа дека пејачката навистина се фокусирала на тренинзите и физичката активност се гледа по видеото на кое напорно вежба, кое го објавила на Инстаграм.