Naslovna Magazin Овој дечко со сини очи е сопруг на водителката на Гранд, Сања...

Овој дечко со сини очи е сопруг на водителката на Гранд, Сања Кужет: Секоја би го посакала за себе (ФОТО)

Водителката на музичкиот натпревар „Ѕвезда Гранда“, Сања Кужет, неодамна купила бел џип „Пежо 2008“ стар една година.

За тоа искеширала значителна сума на пари, а нејзините пријатели велат дека со тие пари можела да купи стан.

Сања се почестила со автомобил од 35.000 евра кој со денови го привлекува вниманието на минувачите, а водителката тешко наоѓа место за паркирање за ова возило на четири тркала.

Како што откри извор близок до неа, ѝ понудиле поевтин автомобил, но таа сакала највисок квалитет:

– Сања сака да вози добри и нови автомобили, затоа за оваа „2008“ платила 35.000 евра. Ѝ кажавме дека може да земе поевтино, но таа не сакаше.

Кога барала возило за себе, рекла дека најважна ѝ е удобноста, но и дека овој автомобил изгледа добро. Таа многу сакала автомобилот да биде во бела боја, па го чекала возилото неколку месеци, затоа и од неодамна е во нејзина сопственост.

– На луѓето многу им се допаѓа кога ме гледаат опуштена, кога не сум на сцената. А јас, токму поради тоа што се шминкам и шминкам на работа, се трудам слободното време да го поминувам на најрелаксиран можен начин. Тоа ми се допаѓа и не се срамам од тоа – изјавила Сања во една емисија.

Сања смета дека ако си задоволна од себе, тогаш немаш проблем со такви работи, а како што истакнува е многу исполнета.

На прашањето на водителката дали е вистина дека не сака селфи фотографии и дали навистина изјавила дека не знае да ги направи, Сања одговара потврдно и додава:

-Тоа е т еп ач ка која изгледа смешно додека таа фотографија е создадена и тогаш само замислувам како е за девојките тоа е професија.

Процесот на создавањето на селфи не е нималку наивен, бидејќи бара многу време, креативност и енергија. Ја немам таа сила, волја или амбиција ни приближно.

Водителката своето слободно време го поминува во долги прошетки, а многу сака да џогира за да се одржи во форма.

Вработените во една продавница каде пазарува Сања велат дека доаѓа по основни работи и многу е љубезна.

-Наша Сањичка. Колку е убава, и без шминка е многу убава. Вчера ја сретнав кога го носеше синот од училиште. Беше во некое опуштено издание, немаше ништо посебно на себе, а изгледаше убаво“, вели една сосетка.

-На почетокот се прашувавме да не се развела бидејќи ретко ја гледавме со сопругот, но двајцата работат, посебно тој кој има фиксно работно време, но живеат сите заедно.

Прекрасно семејство. Децата и се воспитани, секогаш нѐ поздравуваат, а таа е фина.

Одамна не сум видел таква природна убавина. Сите во крајот коментираме како има долги нозе, како Лепа Брена да ѝ е роднина“, се надоврзува еден сосед.

Сања вешто го крие приватниот живот и никогаш не се појавила со сегашниот сопруг во јавност, а синоќа со него се појавила и на премиерата на една претстава.

Сања и нејзиниот сопруг трпеливо им позираа на фоторепортерите и не се криеја кога пристигнале на претставата.

Имено, Сања е во брак со Немања Живојиновиќ, маркетинг директор на автомобилска компанија кој не сака да се експонира во јавноста.

Двајцата одамна решиле да го одвојат приватниот живот од бизнисот, а Немања ретко се појавува на јавни настани со водителката.

Иако не сака да зборува за својата врска, во една прилика откри дека нивната љубовна приказна започнала во средно училиште.

– Бевме во врска на почетокот на дваесетите. Кога повторно се сретнавме десет години подоцна, ги прескокнавме воведите и предрасудите, па сè беше полесно.

Еден поглед е доволен за да се разбереме, без премногу објаснување и трошење енергија на ситни работи – изјави своевремено Сања и остана доследна на својата одлука да ја задржи приватноста во блискиот круг на семејството и пријателите.

– Направив пресек помеѓу приватниот и деловниот живот. Сите мои профили на социјалните мрежи се деловни, тоа е наша заедничка желба.

Тој дел од животот е во нашите срца. Не би сакала да давам премногу од себе – изјави во една прилика таа за локалните медиуми.

Сања и Немања изгледаат како многу убав пар, а Немања има сини очи, па многумина од фановите на Сања посакуваат ваков маж за себе.