Naslovna Magazin Ова е еден од најсреќните денови за ќерката на Цеца, Немања ја...

Ова е еден од најсреќните денови за ќерката на Цеца, Немања ја чува како капка на дланка (ФОТО)

Драгиша Гудељ, српскиот фудбалер, зборуваше од болницата откако ја помина ноќта на интензивна нега. Тој за време на фудбалскиот натпревар паднал на тревата и лежел без свест.

Српскиот фудбалер веднаш добил лекарска помош, а потоа бил пренесен во болница каде бил задржан во текот на ноќта.

Се вели дека доживеал кардиореспираторен застој пред лекарите да го реанимираат.

Немања Гудељ, неговиот сопствен брат, сега објави фотографија на која е насмеан.

Анастасија Ражнатовиќ, девојката на Немања, остави коментар под фотографијата.

Пејачката стави емотикони од срца и молитвени раце, а очигледно е дека и во најтешките моменти е со семејството на својот избраник.

Да потсетиме, Анастасија не е во добри односи со семејството на своето момче, фудбалерот Немања Гудељ, поточно со неговата мајка Оливера и сестрата Вања, кои не сакаат никаков контакт со младaта пејачка.

Тоа го потврди и нивниот престој во Катар на Светското фудбалско првенство, каде, како што дознаваме, немале никаков контакт на експресно барање на Оливера и Вања.

Според приказната на близок извор до семејството, двете побарале од Немања да извади одвоени билети за да не бидат во близина на Ражнатовиќ на трибините, што ѝ навистина било така.

Тоа, сепак, не ѝ пречело многу на пејачката, туку тоа што зад нив седел Душко Тошиќ.

– Анастасија полуде кога ги виде тројцата на трибините. Веројатно случајно Тошиќ доби пресврт зад Вања и Оливера, но ако се земе предвид дека тој е сопруг на Јелена Карлеуша, која со години војува со Ражнатовиќ, не е чудно што Анастасија се изнервирала поради него.

Сето тоа му го кажала на Немања, негодувајќи се на однесувањето на неговата мајка и сестра, но очигледно тој е немоќен да промени нешто и да ги подобри односите меѓу членовите на семејството и неговата девојка.

Тој јасно ѝ стави до знаење на Анастасија дека го интересира само фудбалот додека е во Доха на Мундијалот и дека нема да се занимава со конфликти – според изворот на Курир.

Вања и Оливера, како што изјави неименуван извор за локалните медиуми пред еден месец, тогаш се обиделе да ја контролираат врската помеѓу Немања и Ражнатовиќ, што многу ѝ пречело на пејачката и таа се противела на тоа, па двете потоа решиле да прекинат со секаков контакт со неа.

– Анастасија не дозволува никој да им се меша во плановите, што ги изнервира Оливера и Вања бидејќи тие беа оние кои одлучуваа каде семејството Гудељ ќе го поминува слободното време.

И како што Немања почна да поминува сѐ повеќе време со Анастасија, тоа им пречеше и ја избришаа неа и нејзината мајка, Цеца од Инстаграм.

Работата да биде уште полоша, тие почнаа да ја фаворизираат поранешната девојка на Немања, Сања Вучиќ, која не само што ја следат на Инстаграм туку и одржуваат контакти.

Ова многу ја погоди Анастасија, па затоа е причината за нејзиното лошо расположение последните денови – изјави тогашниот соговорник на Информер.рс.

Анастасија и нејзиниот дечко фудбалер Немања Гудељ ја прославиле својата прва годишнина од нивната врска.

Во оваа прилика Анастасија и Немања отишле на вечера, а на терасата од ресторанот насмеани позирале.

Младата пејачка за оваа пригода облече шарен фустан со голо рамо, а бидејќи надвор беше очигледно постудено, цело време биле покриени со ќебиња.

Пејачката ги фотографирала и цвеќињата кои ги добила од својот сакан, а на букетот имало порака:

– Среќна 1 година, бубо – стои во пораката. Декорацијата вклучуваше овошје, миризливи свеќи и многу слатки.

Да потсетиме, Цеца неодамна изјави дека Анастасија е во процес на добивање дозвола за престој во Шпанија и штом сѐ бирократски се реши, Севиља треба да стане официјална резиденција на младата пејачка.